Вчора світ відзначав 50-річчя прийняття Женевських Конвенцій про захист жертв війни. Цей документ підписали всі держави світу, крім Еритреї. Підписавши Конвенції, держави тим самим заявили, що не допустять повторення жахів Другої світової війни.
За основу в Конвенціях взято принцип поваги людської особистості та людської гідності. У документі йдеться про захист поранених, потерпілих від аварії літака чи корабля, полонених військовослужбовців, цивільного населення. Його втіленням у життя займається МКЧХ, але він часто стикається з труднощами. Минулого року в Чечні було застрелено шістьох, а цього року захоплено одного представника Червоного Хреста. Як заявив на прес- конференції в Києві голова регіональної делегації МКЧХ П'єр-Андре Коно, ситуація в Дагестані також цілком у компетенції комітету, але робота в кавказькому регіоні викликає сумніви — немає сенсу працювати в умовах, коли неможливо захистити власних працівників.
Україна ратифікувала Женевські Конвенції у 1949 роцi, а додаткові протоколи — 1990 року. На щастя, в нашій державі жодного разу не виникло приводу для їхнього застосування. Відчути на собі їхню дію можуть тільки українські миротворці за кордоном. Суму внесків України до бюджету МКЧХ в Міністерстві закордонних справ не назвали, хоча й було зазначено, що вона невелика. Проте Коно запевнив, що організація із щорічним бюджетом у $600 млн. особливо цінує внески не дуже багатих країн, адже це підтверджує її реальну незалежність.