Сполучені Штати Америки скорочують фінансову допомогу Україні, зокрема, у зв’язку з досягненням Україною певного рівня фінансової самостійності, заявив посол США в Україні Карлос Паскуаль. Коментуючи на прохання журналістів причини запланованого скорочення обсягів допомоги країнам колишнього СРСР, він підкреслив: «Багато з цих країн, зокрема, Росія, Україна, Казахстан продемонстрували, що вони можуть самостійно знаходити доступи до міжнародних ринків капіталу та відшукувати кошти. Вони мають цілий ряд економічних пріоритетів, які вони можуть вже самостійно фінансувати». Паскуаль нагадав, що обсяг допомоги США Україні в 2002 році становив $155 млн., у 2003 році планується надання допомоги в обсязі близько $140 млн. і в 2004 році сума цієї допомоги Україні може становити близько $94 млн.
Дипломат також зауважив, що тема можливої поставки радарів «Кольчуга» Іраку, як і раніше, залишається відкритою. «Власне, жодних змін не сталося», — додав він. Посол нагадав, що США не отримали необхідної інформації від української влади про те, які існують «додаткові дані, які можуть допомогти зробити однозначний висновок». Він також не виключив, що Україна і США так і не досягнуть згоди в цьому питанні. «Можливо, ми так і не досягнемо цілковитої згоди, оскільки Україна має свої погляди, а ми — свої», — сказав дипломат.
Посол також не обійшов увагою на прохання преси питання президентських виборів 2004 року. За словами дипломата, США зацікавлені в тому, щоб під час майбутніх виборів в Україні були забезпечені рівні умови для всіх суб’єктів виборчої кампанії. «Інтерес США у виборах 2004 року полягає в тому, щоб забезпечити рівноправні умови для всіх гравців — ми не робимо жодних переваг, не симпатизуємо нікому особисто», — сказав американський дипломат. Відповідаючи на запитання про те, чи плануються в найближчому майбутньому американсько-українські зустрічі на найвищому рівні, Паскуаль зазначив, що таких планів поки що немає. Він також зазначив, що США не виключають зустрічей з представниками президентської адміністрації. Крім цього, посол зауважив, що Вашингтон збирається підтримати рішення про скасування контрзаходів FATF відносно України на майбутній сесії цієї організації, якщо Україна прийме відповідні законодавчі акти, повідомив Інтерфакс-Україна .