17 квітня до Києва несподівано завітав міністр оборони Росії Ігор Сергєєв — для переговорів зі своїм українським колегою Олександром Кузьмуком. Хоча російський генерал спочатку сказав, що у Олександра Кузьмука — день народження, і саме тому він у Києві, насправді це лише частка правди. Як відомо, напередодні відвідин України російський президент Володимир Путін заявив, що його візит має засвідчити позитивні риси у військовій співпраці Москви та Києва. Саме це намагалися довести своєю попередньою зустріччю і міністри оборони двох країн.
«Ми обговорювали нашу співпрацю на перспективу», — сказав після переговорів Олександр Кузьмук. «І ці перспективи ми оцінюємо досить оптимістично. Кількість спільних заходів, які реалізують армії двох країн на основі взаємної зацікавленості, зростає», — додав росіянин. Про що ж домовилися генерали нині?
— Ми звернулись з пропозицією до наших колег, щоб у цьому році Україна взяла участь у спільних маневрах на полігоні в Ашулуці. У цих маневрах братиме участь наша важка бомбардувальна авіація та винищувачі, — повідомив міністр оборони України Олександр Кузьмук.
Пояснюю, що йдеться про маневри, до яких залучаються авіація та війська Протиповітряної оборони країн СНД з назвою «Бойова співдружність-2000». Ці маневри є традиційними і проходять на російському полігоні у Астраханській області. Раніш Україна відряджала на ці маневри лише спостерігачів. Торiк в основу цих маневрів було покладено сценарій, коли сили ППО СНД, серед іншого, спільно відбивали масовані атаки умовного агресора, який широко застосовував для свого нападу крилаті ракети. На кшталт тих, якими були озброєні країни НАТО у своїй кампанії проти Югославії.
Цьогорічна «Бойова співдружність» за участю України відбудеться у серпні. Проте «ми лише недавно завершили інші спільні навчання. Коли Росія приймала на своїх аеродромах українські літаки, а Україна — російські. Ці маневри пройшли вдало», — деталізував Олександр Кузьмук.
Коментуючи ситуацію з вирішенням усіх юридичних тонкощів, пов’язаних з базуванням Чорноморського флоту в Україні, міністр оборони Росії Ігор Сергєєв сказав, що 9 додаткових угод уже підписано, і на черзі ще декілька. «Хоча цей процес складний, але він йде вперед», — вважає російський міністр. Щодо заборгованості, яку має ЧФ перед Севастополем, зокрема, за оплату енергоносіїв, то «Росія робить серйозні зусилля, аби розрахуватись з цими боргами. Саме сьогодні направлена значна сума коштів на покриття цієї заборгованості».
Проте всі інші деталі з проблем ЧФ міністри оборони будуть уточнювати у Севастополі, де 18 квітня мають зустрітись президенти України та Росії.