Як уже повідомлялося, Українська Всесвітня Координаційна Рада (УВКР) виступила з ініціативою відзначити тринадцяту річницю незалежності України акцією солідарності вітчизняних журналістів. А саме — організувати напередодні 24 серпня разовий випуск УСІХ газет (крім спеціальних видань для національних меншин), а також одноденну трансляцію ВСІХ радіо- і телепрограм українською мовою. Як повідомив учора на прес-конференції в Києві голова секретаріату УВКР Максим Розумний, ця ідея здобула підтримку в багатьох регіонах України, в тому числі й у тих, які прийнято вважати російськомовними — наприклад у Луганській, Донецькій, Дніпропетровській областях. А ось керівники російськомовних видань Києва, судячи зі слів Максима Розумного, поставилися до ініціативи УВКР дещо прохолодно (однозначно негативно відреагували лише в російськомовних виданнях Сумської та Запорізької областей).
Президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія» В’ячеслав Брюховецький, який також підписав звернення «до редакторів, журналістів, засновників і власників ЗМІ» про участь в акції, відзначив, що питання збереження мови — це питання збереження культури людства взагалі. І хоча йдеться лише про разовий проект, на думку президента НаУКМА, й один випуск газети українською мовою може змінити конкретну людину, допомогти йому відчути себе українцем. Утім, ця акція, вважає В’ячеслав Брюховецький, важлива насамперед для російськомовних журналістів. До речі, на думку президента НаУКМА, ініціативу можна було б поширити і на видання національних меншин, адже і їхні представники — громадяни України (проте, зі слів Максима Розумного, ініціативу і так підтримала, наприклад, кримськотатарська газета).
А приєднатися до акції, яка отримала назву «Добра воля- 2004», можна, підготувавши напередодні Дня незалежності черговий або спеціальний випуск друкованого видання українською мовою або організувавши 22 серпня вихід у ефір україномовних теле- і радіопрограм. Якщо в якихось колективах, наприклад російськомовних ЗМІ, виникнуть складнощі з перекладом текстів українською, то на сайті www.dobravolja.org.ua, який має розпочати роботу 16 серпня, можна буде домовитися про безкоштовну волонтерську допомогу в перекладі.
Як відзначив Максим Розумний, відповідаючи на запитання журналістів, жодних підозр у політичнiй заангажованості організаторів акції практично ні в кого не виникло. А рівень підтримки привів організаторів акції до ідеї зробити її щорічною. Залишається лише додати, що колектив «Дня», який п’ять разів на тиждень випускає газету як російською, так і українською мовою, робить для своїх читачів щось подібне до згаданої акцiї приблизно 240 разів на рік.