Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українкам —по адлерівській мімозі

7 березня, 2003 - 00:00

До речі, товар часто мандрує до столиці сотнями кілометрів: проліски прибувають із Криму (в завезенні з успіхом беруть участь провідники поїздів), мімоза їде з Адлера. Дещо ображені продавці на захисників «червонокнижних» рослин, які агітують населення не підтримувати торгівлю цими видами, — за їхнім твердженням, вид пролісків, які завозять із Криму, до зникаючих нібито не належить. А конвалій, торгівля якими розгорнеться напередодні інших свят — травневих — сьогодні, за їхніми словами розрослася «незліченна кількість»: за квітами в лісах не видно трави. Та й «не від хорошого ж життя збираємо квіти...». До речі, якщо вірити «несанкціонованим», то квітковий «улов» справді не такий уже й великий. Звичайно, напередодні жіночого дня буває і сто гривень на день, але, в принципі, такий самий середній заробіток за місяць (близько 100 у. о.) можна було б заробити і на заводі (фабриці, підприємстві), з яких і пішли в «бізнес» квітникарі.

Тим, для кого скромні проліски у подарунок благовірним не прийнятні, нагадаємо кілька правил: у букетах актуальне поєднання білого і зеленого кольорів, усе так само популярний природний декор (натуральні матеріали), різноманітні стрази і перлини, каркасний букет і невеликий його розмір. Традиційні гвоздики кольору радянського прапора і троянди, які мало не височіють над обраницею, такий самий анахронізм, як популярні в 1990-х «лосини» та турецькі светри. У ідеалі, звичайно, варто звернутися за допомогою до фахівців, оскільки з формою букета можна потрапити у серйозну халепу. Наприклад, флористи розповідають, що колись улюблені вітчизняними «новими» пафосні букети конічної форми та з плоскою основою в цивілізованих країнах використовують далеко не з святковою метою — з ними проводжають в останню дорогу...

І про святкову погоду, хоч, звичайно, святковою її назвати складно: Міжнародний жіночий день зустріне морозом градусів близько чотирьох. «Морозонестійких» можна втішити лише одним: у далекому 1964-му цього дня було мінус 20 — це найнижча зафіксована восьмого березня температура. Щоправда, у ще більш далекому 1920-му стовпчик термометра піднявся до найвищих для цього дня плюс тринадцяти. До речі, ще раз про квіти: продавці розповідають, якщо у вазу з трояндами додати столову ложку... горілки, квіти простоять довше.

Наталія МЕЛЬНИК, «День»
Газета: