Європейська комісія з прав людини на чолі з президентом Стефаном Трехселем протягом чотирьох днів працювала в Україні. Предметом розслідування стали прийняті до розгляду комісією дві скарги українських громадян, засуджених до смертної кари, на умови перебування у в'язниці та процесуальні порушення процедури судового розгляду в Україні.
Зважаючи на принцип конфіденційності інформації, С. Трехсель відмовився оголосити подробиці справи. Тим паче, що відвідувачі ще не дійшли спільного висновку щодо справи. Однак, за словами пана Трехселя, перший візит представників європейського інституту захисту прав людини зустрів повну підтримку в органах влади. Члени комісії мали змогу відвідати міністерства юстиції, внутрішніх справ та інші, зустрітися з родичами та самими заявниками в Івано-Франківську.
За результатами візиту комісія має дійти висновку про те, чи були порушені права заявників з боку держави. І якщо, в разі позитивного висновку, комісії не вдасться допомогти сторонам дійти згоди, то справи будуть направлені до суду.
Перший візит членів Європейської комісії з прав людини оголив чимало проблем у національному механізмі захисту прав громадян. Серед них незастосування суддями Європейської конвенції з прав людини, необхідність скасування такої процедурної дії, як порядок нагляду для полегшення звернень до Європейського суду. Як повідомили «День» у Міністерстві юстиції України, в областях із цією ж метою створено національні бюро захисту прав людини.
№228 27.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»