Представники інформаційного прес-центру IREX ПроМедіа в бесіді з кореспондентом «Дня» зазначили, що наші моряки не визнають себе винними, вважаючи, що їх «підставили» грецькі власники судна. До речі, офіційний представник від них — старший помічник капітана судна — безслідно зник після затримання.
Як проінформували «День», заарештовані утримуються у важких умовах (в загальних камерах по 25—30 чоловік), на них чиниться психологічний тиск з м етою примусити зізнатися. Обвинуваченим загрожує тюремне ув'язнення аж до довічного. «Але понад усе ми стурбовані тим, що офіційні українські власті виявляють повну бездіяльнiсть. З 27 травня, коли в Карибському морі було затримано судно, а потім заарештували українських громадян, до їхньої долі не виявили жодного інтересу ні представники офіційної влади України, ні посольства України в США, не кажучи вже про те, щоб надати допомогу», — підкреслили в прес-центрі.
По допомогу сім'ї заарештованих українських моряків звернулися до ООН, Ради Європи, Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України, Міністерства закордонних справ i до засобів масової інформації. Під свій патронат «американську справу» взяла і громадська організація «Громадська рада України».
ДО РЕЧІ
Начальник консульського управління МЗС Віктор Кирик зазначив кореспонденту «Дня», що влада США своєчасно не поінформувала офіційні органи України про затримання й арешт українських громадян. «По своїй лінії ми захищатимемо моряків і доб'ємося з ними зустрічей. Їхнім дружинам учора ми дали координати українського консула в Вашингтоні, котрий буде їм допомагати і взаємодіяти. Для захисту прав українських громадян ми також маємо намір підключити профспілку моряків у Нью-Йорку», — сказав В.Кирик, підкресливши, що найближчим часом відповість, чому консул України у Вашингтоні не зміг зустрітися з заарештованими громадянами.
Коли верстався номер, «Дню» стало відомо, що український консул Валерій Гребенюк уже два дні знаходиться в Х'юстоні i «працює з американською владою».