Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Український фінал турецької Олімпіади

5 березня, 2010 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

На любителів турецької культури чекає приємна подія. 13 березня 2010 року в приміщенні Конгрес-холу Президент Готелю відбудеться нагородження призерів та переможців Українського фіналу VIII Міжнародної олімпіади з турецької мови. Кращі з кращих знавців поїдуть до Анкари представляти українську культуру, звичаї та традиції. Звісно, турецькою мовою. Загалом перемогу на олімпіаді в Туреччині будуть претендувати учасники зі 120 країн світу. Сама олімпіада не обмежується виключно лінгвістичними конкурсами. Учасники беруть участь у боротьбі за різні номінації — найкращий спів, декламації поезії, статті, у яких можна висловити свою точку зору на різні аспекти сучасного життя. Це також і конкурс малюнків, танцю тощо. Судячи з нагород, які щороку завойовують українські учасники, найкраще їм вдається проявити себе у конкурсі пісні. Особливість цьогорічної олімпіади полягає також у тому, що вперше будуть вручені іменні нагороди тим представникам української інтелектуальної еліти, які доклали зусиль до популяризації вивчення турецької мови, сприяли зміцненню дружніх відносин між українським і турецьким народами. Серед переможців цієї номінації було названо ім’я головного редактора газети «День» Лариси Івшиної.

Міжнародна олімпіада у Туреччині — подія глобального масштабу. На час проведення її фіналу в Анкарі, а це десятиденний термін, всі засоби масової інформації переключаються на цю подію, проводиться пряма трансляція нагородження, ажіотаж та інтерес навколо конкурс організатори порівнюють хіба що з пісенним конкурсом Євробачення, який проводився у Стамбулі 2004 року.

Конкурс має восьмирічну історію і був організований Асоціацією викладання турецької мови. Мета його — не стільки популяризація самої мови, як надання світові інформації про Туреччину, а найголовніше — поширення духу дружби, порозуміння й любові на олімпіаді, що є кроком для між культурного порозуміння.

Аліна Єрємєєва, «День»
Газета: