Температура повiтря у великих містах Старого Світу теплішає, й цей процес протікає швидше, ніж вважали раніше, говориться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Вчені проаналізували показники літніх температур у 16- ти європейських містах за останні 30 років і дійшли висновку, що у більшості з них температура нині в середньому на градус вища, ніж три десятиліття тому. Як передає Бі-Бі-Сі, представники фонду стверджують, що головна причина потепління — парникові гази, які викидають в атмосферу труби вугільних і газових електростанцій, а також автомобільні двигуни.
Погодні умови дедалі більше наближатимуться до екстремальних показників, і жителів великих міст ці процеси торкатимуться більше, ніж інших європейців, попереджає WWF. Працюючі городяни швидше втомлюються від спеки й задухи, а зовсім юні й старі мають серйозні ризики для здоров’я. Але, додають фахівці з WWF, європейцям не варто шукати вихід у короткострокових рішеннях, оскільки активне використання кондиціонерів повітря, наприклад, призводить до зростання споживання електрики, що лише посилює проблему.
Спостерігачі особливо виділяють Лондон: тут, за їхніми даними, середній максимум температур сьогодні на два градуси перевищує аналогічний показник 1970-х. Не набагато відстають Мадрид, Париж, Стокгольм, Ліссабон і Афіни, в яких середня літня температура зросла за 30 років на 1,5-2 градуси.
WWF закликає європейські уряди задуматися над скороченням обсягів викиду вуглекислого газу в атмосферу й інвестувати в альтернативні енергоносії. Якщо температура й далі зростатиме тими темпами, то багато європейських міст уже в найближчому майбутньому можуть стати непридатними для життя, попереджають учені.