Любителі баскетболу побачать своїх улюбленців 5 лютого, коли дадуть старт чемпіонату. Угоду про це підписано між комісаром НБА Девідом Стерном і виконавчим директором профспілки гравців Біллом Хантером. А либонь ще тиждень тому доля НБА висіла на волосинці й Девід Стерн починав планувати наступний сезон 1999 — 2000 років з можливою заміною гравців. І все-таки сезон, нехай і усічений (лише 50 ігор регулярної першості) відбудеться.
Один iз головних застрільників локауту, гравець «Нью-Йорк Нікс» Патрік Юїнг так прокоментував підписання угоди: «Девід і Білл працювали всю ніч, і я знаю, що гравці та власники дещо зменшили свої вимоги, і це дозволило дійти компромісу». Гравці, котрі приїхали до Нью-Йорка, 175-ма голосами (при чотирьох голосах проти) ратифікували цю угоду. А власники клубів одностайно проголосували «за».
Підписаний новий трудовий договір розраховано на 6,5 року з подальшою пролонгацією ще на рік. Гравці отримуватимуть 55% від прибутків Ліги за 4-й, 5-й і 6-й роки чинності угоди (у перші три роки цей відсоток буде нефіксованим). Уперше в історії НБА (та й усього американського спорту) встановлено межу зарплати: не більше 11 мільйонів доларів протягом трьох наступних сезонів і не більше 14 мільйонів доларів для гравців, чия кар’єра в НБА перевищила десятирічний термін. Не забули в цій угоді й про новачків клубів, мінімальна зарплата яких становитиме 287000 доларів, а для ветеранів, котрі перейшли в новий клуб — мінімум мільйон доларів.
Також розглянуто таке делікатне питання, як загальнокомандна зарплата, оскільки можливості власників клубів далеко не рівні. Її межа в цьому усіченому сезоні не перевищуватиме $30 млн., у сезоні 1999—2000 рокiв — $34 млн., у сезоні 2000—2001 років — $35,5 млн.
Найболючішим питанням стало ставлення (хоч як це парадоксально) до марихуани. Цей наркотик таки внесли до списку заборонених препаратів. Крім цього, посилено покарання за різні провинності — запізнення, пропуск тренування тощо.
Ясна річ, головну проблему НБА ця угода не розв’язала. Кількість вільних агентів перевищує 200. До них належить і Його Повітрість Майкл Джордан, з ім’ям котрого зв’язують останні успіхи «Чикаго Буллз». Шість разів він разом зі своєю командою завойовував золоті персні, і важко було повірити, що він піде з баскетболу на хвилі локауту. Джордан після Різдва грав у гольф на Багамах, але один раз він уже «йшов» у бейсбол. Річна перерва лише розохотила його й інших гравців «Буллз», котрі перемогли у фіналі серії плей-оф «Юту Джаз».
Президент «Буллз» Джеремі Рейнсдорф вже було серйозно націлився досягти угоди з Джорданом, Скотті Піппеном, Деннісом Родманом і Люком Лонглі, без яких цей клуб перетвориться на пересічного середнячка. Через те, що чемпіонат складається тільки з 50 матчів, Джордан за контрактом отримав би лише $20 млн. замість $35 млн.
Проте пізнього вечора в середу Майкл Джордан провів у Чикаго прес-конференцію, де все-таки заявив, що залишає великий спорт. Для більшості болільників його крок став справжньою трагедією. Та повірити в це на 100 відсотків важко — Джордан часто змінює свої «остаточні» рішення. З його виходом із «Чикаго Буллз», із цим клубом безумовно розпрощаються «зірки» меншого калібру — Піппен і Родман.