За даними головного державного санітарного лікаря Києва Ірини Козлової, останнього тижня в столиці захворіло грипом 28,5 тисячі людей. В середньому щодня госпіталізується близько 40 хворих на ГРВI та грип. На прес-конференції, присвяченій епідемічній ситуації, вартість лікування було оцінено від 25—65 гривень (вдома) до 145—2560 гривень в умовах стаціонару. За словами керівника українського центру грипу Алли Мироненко, захисні антитіла з'являються в організмі людини за тиждень після щеплення і набирають сили через три тижні. Попри це, епідеміологи радять озброїтись вакциною в тих місцях, куди ще не прийшла епідемія.
Як сказав «Дневі» генеральний директор Держпідприємства «Укрвакцина» Георгій Бруй, в Україні офіційно зафіксовано три вакцини: французька, бельгійська та нідерландська, які завоювали ринок у конкурентній боротьбі. Першість належить «Солвейгфарм», що виграла тендер, завдяки, за твердженням Бруя, ефективним та порівняно дешевшим лікам. Вона реалізувала 40 тисяч вакцин. Монополії на вакцинацію в Україні, за його словами, ще ніхто не мав. Оскільки нинішнього року на централізовану вакцинацію не виділено ні копійки, про народ довелось піклуватись місцевій владі. Тим, хто не встиг зробити щеплення, фахівці рекомендують пройти відповідні сеанси загартовування та «рятуватись» за допомогою лимонів, цибулі та часнику.
ДО РЕЧІ
Придбати вакцину безпосередньо в аптеках столиці для здешевлення процедури щеплення, як виявилося, неможливо. В аптеках відповідали однозначно, що продавати її заборонено за розпорядженням міської СЕС і рекомендували звертатися до вакцинаційних пунктів у поліклініках. «Річ не в монополії на вакцинацію, — сказала «Дню» завідувачка аптеки № 1 Клавдія Євтушенко, — а в специфічних умовах зберігання препарату. Обов'язковим є медичний огляд пацієнтів, адже існують протипоказання для ін'єкцій. У пунктах є протишокові препарати, там можна вчасно надати медичну допомогу». Нещодавно, за словами К. Євтушенко, було реалізовано партію противірусною вакцини в аерозольній упаковці, а що стосується продажу інших медзасобів проти грипу та ГРВІ, то поки що особливого ажіотажу щодо їх придбання кияни не виявляють
Як сказав «Дню» Георгій Бруй, вартість нідерландської вакцини «Інфлувак», яка нещодавно коштувала 21 грн., зросла у зв'язку з попитом на неї до 27 гривень. Придбати її, оплативши рахунок в ощадбанку може в держпідприємства «Укрвакцина» будь-який громадянин і в будь-якій кількості. Цей же препарат реалізують компанії «ЮЛГ» та «Медфарм». За словами директора «Укрвакцини», таким чином можна заощадити на щеплення половину грошей, які доведеться викласти в пункті вакцинації. Хоча, підкреслив він, у жодному разі не можна порушувати умов зберігання вакцини, а ін'єкцію має робити медпрацівник.