Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вчителям і лікарям додадуть грошей

Київрада обіцяє передавати їм прибутки з базарів
12 січня, 2007 - 00:00
ФОТО ЮРIЯ МЕДВЕДЕВА, Київ

Столичним учителям і лікарям протягом року влада додатково доплачуватиме до зарплат дотації, орієнтовно — від 100 до 200 гривень на місяць. На виплати підуть кошти міського бюджету, отримані від «реформованих» ринків і базарів. Про це учора під час прес-конференції повідомила заступник міського голови Києва Ірена Кільчицька.

За словами І. Кільчицької, після зміни керівників Бессарабського, Житнього і Володимирського ринків, місячний прибуток цих підприємств досяг неймовірних показників. Зокрема, прибуток Бессарабки за листопад 2006 року перевищив річний прибуток-2005, а в перерахунку на місяці — зріс у 39 разів і досягнув більш як 150 тисяч гривень. Подібні тенденції спостерігаються і на інших комунальних підприємствах, де було змінено систему менеджменту. Результатів діяльності цих ринків за грудень іще немає, але в міськраді впевнені, що сума прибутків і доходів буде ще біл ьшою. «До цього місячний прибуток Бессарабського ринку складав близько трьох тисяч гривень», — сказала І. Кільчицька. За її словами, на чисту воду виведено оплату за торгову точку — раніше до бюджету потрапляла приблизно третина цієї плати. За це та інші порушення проти екс-директора Бессарабського ринку вже порушен о кримінальну справу. Зміни в системі управління відбудуться в більшості комунальних підприємств міста, що дозволить «класти гроші в кишені не окремих родин, а всіх киян». Зокрема, очікується, що десять комунальних підприємств приноситимуть до міського бюджету близько 20 мільйонів гривень щомісяця.

Суттєві перетворення — заміна керівництва і виведення прибутків iз тіні — плануються і в сфері автомобільного транспорту столиці: на парковках для авто планують запровадити відеонагляд, а плату за стоянку перевести на безготівковий розрахунок. «Зараз паркувальниками є фізичні особи, які можуть спекулювати прибутками. У нас немає можливості перевірити, скільки машин насправді стояло на парковці, — сказала заступник мера. — За сміливими підрахунками від усіх парковок і стоянок Києва до бюджету надходитиме близько 22 мільйонів гривень щомісяця». Пілотний проект у цій сфері найближчим часом почнеться на Привокзальній площі і на вул. Басейній.

Ірена Кільчицька оприлюднила статистку звернень до відділів субсидій. З початку грудня оформили пільги понад 20 тисяч столичних родин, зверталися по довідки близько 47 тисяч киян, а загалом відділи субсидій прийняли майже 100 тисяч сімей. І. Кільчицька запевнила журналістів, що у кожному випадку відмови у наданні субсидії громадяни мають право звернутися до спеціальної районної або міської комісії. Що ж до житлово- комунальних послуг, які кияни незабаром оплачуватимуть за новими тарифами, то зменшення цін не очікується. За словами заступника міського мера, у випадку розгляду правомірності цих тарифів у суді Київрада, можливо, «піде на розумний компроміс». Однак на випадок, якщо кияни не оплатять нові квитанції, столична влада планує розробити систему відключення від електро-, водо- та теплопостачання окремих квартир.

Ольга ПОКОТИЛО, «День»
Газета: