Схоже, заяви як із США, так і в Україні щодо справи Гонгадзе не діють на українську владу. Апеляційний суд Києва таки залишив у силі рішення Печерського суду про законність закриття кримінальної справи щодо Пукача в частині обвинувачення в замовному характері вбивства Гонгадзе. Київська незалежна медіа-профспілка вже назвала упередженими суддів, які погодилися з таким рішенням прокуратури. На переконання профспілки, суд підіграє діям прокуратури, які спрямовані на прикривання замовників від кримінальної відповідальності та применшення вини Пукача. Якому, до речі, вчора продовжили строк арешту ще на два місяці.
Комітет із захисту журналістів, який базується в Нью-Йорку, навіть ще напередодні рішення Апеляційного суду звертався до Президента Віктора Януковича із закликом забезпечити покарання і виконавців, і замовників. Але наступного ж дня цій організації вже довелося робити іншу заяву стосовно того, що вони стурбовані останніми діями української влади. «Новий статус справи покладає відповідальність за вчинення злочину на єдиного винуватця — колишнього міністра внутрішніх справ (Юрія Кравченка). Та технічно не дає слідчим вийти за межі кола підозрюваних», — зазначається в повідомленні.
Слідство наполягає на тому, що скоював вбивство Пукач не на замовлення, а за наказом, який, у свою чергу, віддав йому Кравченко. Тобто — замкнене коло. «Мало хто звертає увагу, але в постанові ГПУ сказано, що «Пукач виконував злочинний наказ Кравченка та інших не встановлених слідством осіб», — говорить журналіст і правозахисник Олексій Подольський («День» №19—20, 4 лютого 2011року). — Пукач був начальником Головного управління кримінального розшуку департаменту зовнішнього спостереження МВС України. Виходячи зі статусу цієї посади, він міг виконувати накази лише міністра та президента України. Він навіть заступникам не підкорявся. А це означає, що ГПУ і суд фактично визнали Кучму замовником вбивства Гонгадзе».
«І досі не виконана постанова нашого попереднього звіту про необхідність виступу в парламенті представників ГПУ та МВС щодо розслідування справи Климентьєва та інших резонансних справ, — говорить народний депутат України, Голова парламентської ТСК з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ Ірина ГЕРАЩЕНКО. — Сьогодні у парламенті на порядку денному має стояти звіт цих правоохоронних органів. Вони повинні відповісти на запитання стосовно того, що відбувається навколо справи Гонгадзе. Адже до нас звертається родина загиблого журналіста з проханням сприяти в захисті прав потерпілої сторони. Для них створені такі умови, коли вони не можуть ознайомитися з матеріалами справи. Хоча згідно з процесуальними законами така можливість надається.
Десять років мова йшла про замовне вбивство, а сьогодні нам кажуть, що відповідна стаття змінена. Таким чином, суд практично робить винуватцями самих постраждалих. Складається таке враження, що трапилося не замовне вбивство, а нещасний випадок. Тут я можу лише приєднатися до позиції громадськості, журналістських організацій, родини потерпілого. За цією справою слідкують не тільки в Україні, а і за кордоном. Тому, звичайно, такі дії наших правоохоронних органів, коли нехтують правом потерпілої сторони, коли немає чітких пояснень суспільству, що відбувається — чому змінюється стаття про замовне вбивство, серйозно відобразяться на репутації нинішньої влади.»