Учора сталася дійсно унікальна подія. Вперше за всі роки незалежності комуністи проголосували за бюджет. Причому «антисоціальний» бюджет. І також уперше Президент, ймовірно, накладе на цей бюджет вето.
«Наша Україна» збирається звернутися до Президента з пропозицією накласти вето на цей законопроект, оскільки в проекті бюджету не був змінений прожитковий мінімум і не переглянута зарплата військовослужбовців. Про це журналістам сказав В'ячеслав Кириленко.
На думку політолога Віктора Небоженка, бюджет у будь- якому разі стане жертвою політичної кон'юнктури. «З одного боку, Президент буквально добу тому сказав щось добре про бюджет, з другого боку, його так «лупцює» Кабмін, Азаров так знущається з його людей, що вето цілком реальне», — сказав Небоженко в розмові з «Днем».
А якщо Президент накладе вето й депутати не зможуть його подолати (а вони таки не зможуть, для цього треба 300 голосів), то відкриваються шлюзи й шляхи для дострокових парламентських виборів. Безумовно, почнеться ескалація конфлікту.
За прогнозами Небоженка, швидше за все, буде торг. Мовляв, ми вам бюджет, а ви залишаєте в спокої Тарасюка і Гриценка. «Зараз Ющенко має виступати із загрозами, але не накладати вето», — радить політолог.
А що стосується дострокових виборів, то політолог вважає, що регіонали, навпаки, зацікавлені в них. Мовляв, поки народ іще не відчув на собі підвищення цін, Партія регіонів має гарні шанси. «Азаров тільки крутий по відношенню до Тарасюка, а соціально-економічної ситуації він не контролює. Це ж не серйозно, коли в одних областях ціни підвищуються в 10 разів, а в іншій у півтора», — вважає Небоженко.
Проте у лідерки однойменного блоку Юлії Тимошенко зовсім інші міркування з приводу дострокових виборів. «Наша команда працює над правовими підставами, щоб це сталося якомога швидше», — зізналася Тимошенко на вчорашній прес-конференції.
СУХІ ЦИФРИ
Доходи державного бюджету України на 2007 рік заплановані в сумі 147 млрд. 888 млн. грн., зокрема прибутки загального фонду державного бюджету — 116 млрд. 176 млн. грн., прибутки спеціального фонду — 31 млрд. 711 млн. грн.
Витрати державного бюджету на 2007 рік заплановані в сумі 161 млрд. 819 млн. грн., зокрема витрати загального фонду — 130 млрд. 90 млн. грн., витрати спеціального фонду — 31 млрд. 728 млн. грн.
Обсяги надання кредитів з державного бюджету заплановані в сумі 3 млрд. 753 млн. грн., зокрема надання кредитів загального фонду державного бюджету — 1 млрд. 37 млн. грн.
Граничний розмір дефіциту державного бюджету України на 2007 рік заплановано в сумі 15 млрд. 715 млн. грн., зокрема граничний розмір дефіциту загального фонду — 14 млрд. 412 млн. грн.
Надходження від приватизації заплановані в обсязі 10 млрд. 587 млн. грн.
Прожитковий мінімум на 2007 рік затверджений у розмірі з 1 січня — 492 грн., з 1 квітня — 501 грн., з 1 жовтня — 510 грн.
Розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2007 року встановлюється на рівні 400 грн. на місяць, з 1 липня 2007 року — 420 грн. і з 1 грудня 2007 року — 450 грн.
Граничний розмір державного внутрішнього боргу України на 31 грудня 2007 року встановлюється в розмірі 20 млрд. 274 млн. грн. і в сумі 1 млрд. 33 млн. доларів США. Граничний розмір державного зовнішнього боргу України — в сумі, еквівалентній 9 млрд. 890 млн. доларів США.
ПРЯМА МОВА
Юлія ТИМОШЕНКО, лідер БЮТ:
— Головний показник для розрахунку доходів і витрат — це показник інфляції, і він розрахований страшенно неправильно. Він розрахований з розрахунку показника інфляції на 2006 рік — 7,5%, тоді як сам уряд визначив його як 10%.
Так от, прибутки розраховані з показника інфляції в 10%, а витрати — 7,5%. Це означає, що уряд фальсифікував бюджет. Оскільки такого ще не було. Могли не вгадати, помилитися, але щоб доходи рахували за одним показником, а витрати за іншим — це вперше.