Як повідомив голова місцевого відділення Незалежної профспілки гірників України Олексій Бакіров, учасникам пішого походу вдалося добитися часткового погашення заборгованості за грудень минулого року. Однак шахтарі не збираються відступати і в ході «безстрокового страйку» мають намір вимагати виплати заборгованості за січень та лютий. Вранці 5 березня в похід на Павлоград під профспілковими прапорами ПРВП і НПГУ вирушили ще 250 гірників із шахт «Героїв Космосу» та «Дніпровська».
«Нас дивує, — сказав О. Бакіров, — упертість міністерських чиновників, адже сам Президент Кучма на нараді в Павлограді розпорядився виплатити заборгованість, і при цьому були присутні міністр палива та енергетики С. Єрмілов, а також віце-прем’єр В. Гайдук». Лідер місцевого відділення НПГУ позитивно оцінив останній указ Президента України про відновлення єдиного майнового комплексу «Павлоградвугілля» і його акціонування до кінця поточного року. «При приватизації, — зазначив він, — ми будемо вимагати, щоб за трудовим колективом по пільговому продажу залишився 51 відсоток акцій, а 49 — можна продати ефективним інвесторам, передусім тим, хто зацікавлений у коксованому вугіллі. Це, наприклад, комбінат «Криворіжсталь», який купує у нас 65 тисяч тонн вугілля. Від такого інвестора ми б не відмовилися». Спробу колишньої реорганізації «Павлоградвугілля» на державне підприємство і наказ Мінпаливенерго про це О. Бакіров назвав «чисто донецькими». «Нам набагато зручніше працювати, — сказав він, — з Дніпропетровською облдержадміністрацією, чию ініціативу підтримав своїм указом Президент. До того ж, відповідно до планів цієї реорганізації, борги із зарплати треба все-таки погасити». Варто відзначити, що на прес-конференції у Дніпропетровську троє колишніх заступників губернатора, а нині депутати Верховної Ради — А. Клименко, С. Бичков і А. Шевченко — оцінили новий план реорганізації «Павлоградвугілля» як великий успіх місцевої влади. «Не секрет, — сказав А. Клименко, — що останнім часом в область спускалися «командирські документи» щодо того, кому віддати «Павлоградвугілля» і гірничо-збагачувальні підприємства Кривого Рогу. За його словами, збоку «були спроби зібрати «вершок масла», а шахти з тисячами шахтарів залишити з їхніми проблемами». Ще одна хвиля протестів набирає силу на Заході країни.
Шахтарі державного підприємства «Львіввугілля» приєднались до своїх дніпропетровських колег і зустріли весну 2003 року теж страйком. Щоправда, лише три шахти припинили роботу, а на центральній площі Червонограда, аби висловити протест проти занепаду вугільної галузі на Львівщині, минулого вівторка зібралося приблизно 250 мітингуючих. Гірники, звісно, вимагали погашення заборгованості із заробітної плати, вчасного виплачування поточної зарплати та підвищення окладів. За словами голови незалежної профспілки шахтарів Червонограда Михайла Шаблі, «гірники виступають проти грабіжницького реформування вугільної галузі». «Ми змушені звертатися до перших осіб держави, бо на місці не маємо з ким розв’язувати наші проблеми», — каже він. На його думку, не знайдено розв’язання наболілих шахтарських проблем і на проведеному минулого тижня у Львові виїзному засіданні парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки. «Ми хотіли, — розповідає Михайло Шабля, — щоб нардепи приїхали до Червонограда із Сокаля і побачили на свої очі всі наші біди. Єдине ж, про що я дізнався на цьому засіданні, це те, що найближчим часом призначать генерального директора ДП «Львіввугілля». Але це навряд чи нас врятує». Шахтарі, до речі, вважають реорганізацію державної холдингової компанії «Львіввугілля» в держпідприємство простою зміною вивіски. Що стосується страйку трьох шахтарських колективів (п’ять тисяч чоловік), то він триватиме до 10 березня. Якщо ж до цього часу вимоги гірників не задовольнять, то вони залишають за собою право на оголошення безстрокового страйку.