На сесії Херсонської міської ради, 26 вересня, депутати ухвалили рішення про перейменування двох найбільших вулиць у центрі міста. За словами депутата Станіслава Трошина, для херсонців важливо не просто позбутися радянських назв вулиць і площ, а повернути їм історичні найменування. Так, вулицю Леніна народні депутати поділили на дві нові — від проспекту Ушакова до вулиці Комунарів назвали Соборною, а відтинок від Комунарів до Горького — Грецькою. Іншу вулицю в центрі міста — Карла Маркса — нарекли Потьомкінською. За це рішення проголосували як представники Партії регіонів, так і опозиціонери від ВО «Батьківщина». Без жодних сюрпризів на сесії виступили й проголосували категорично проти цієї ініціативи шість депутатів від КПУ.
Те, що під тиском активної громадськості в південних і східних регіонах країни місцева влада поступово перейменовує вулиці, сквери і площі, позбавляючись імен радянських вождів та ідеологів, — звісно, позитивна тенденція. Утім, позбуваючись вулиць Леніна й Карла Маркса, ми дістаємо імперську топоніміку — на честь князя Російської імперії, фаворита Катерини ІІ Григорія Потьомкіна. Навіть попри те, що його вважають засновником міста, ця історична постать сумнівна. Херсонська інтелігенція бідкається: із ними депутати не радилися.
— Перейменування вулиці Леніна на Соборну — позитивне рішення. Можна сказати, що нарешті в Херсоні історична справедливість перемогла. Але навіщо вулицю Карла Маркса називати Потьомкінською? — обурюється в коментарі «Дню» голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України Василь ЗАГОРОДНЮК. — У нормальному місті незалежної країни таких тенденцій не повинно бути. У Херсоні є пам’ятник Потьомкіну, є Потьомкінський сквер... Невже замало? Якби депутати порадилися з інтелігенцією, то ми б запропонувала увіковічнити так когось іншого. Наприклад, давно час назвати вулицю чи сквер на честь відомого письменника Миколи Чернявського. Він тривалий час жив у Херсоні, очолював тут місцеве товариство «Просвіта». Загалом у Херсоні, на жаль, поки що вистачає вулиць, площ і парків із радянськими назвами — проспект 40-річчя Жовтня, парк імені Ленінського комсомолу, парк Леніна тощо.