Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Відлуння Кримської війни в Дніпропетровську

2 жовтня, 1998 - 00:00

Прокурор Дніпропетровська Юрій Терехов порушив кримінальну справу за фактом наруги над могилами в Севастопольському парку міста, де півтора століття тому поховали 40 тисяч учасників Кримської війни.

Як говориться в постанові прокуратури, ще 1972 року рішенням облвиконкому парк визнано заповідним. І все-таки, торік 15 травня міськвиконком вилучив із земель парку 0,1 гектара і передав їх будівельно-монтажному концерну «Дніпробуд» і приватному підприємству «Медім» для будівництва там закритої підземної автостоянки. Через рік у парку розгорнулися будівельні роботи, виконувані підрядчиками нібито «фактично самовільно». За словами очевидців «при будівництві розкопували могили з похованнями і разом з будівельними відходами вивозили на звалище».

Водночас, жителі міста, котрі піднялися на захист Севастопольського парку, звертають увагу і на жалюгідний стан меморіалу учасникам Кримської війни. Бронзові літери на обеліску оббито, бюсти сплюндровано вандалами. Особливо соромно, що жодна націонал-патріотична організація Дніпропетровська не підвищила свій голос на захист пам’яті героїв Кримської війни, хоча більшість матросів Чорноморського флоту, котрі боронили Севастополь були, як відомо, українцями.

№188 02.10.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: