Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Відповідь Колесніченку

Леонід КРАВЧУК: «Навіть непристойно ставити так питання»
22 червня, 2012 - 00:00

Вадим Колесніченко вже хоче записати російську мову як державну в нову Конституцію. Не встигли втихнути баталії навколо мовного законопроекту регіоналів Колесніченка — Ківалова, ба більше, тільки-но завершила своє перше засідання Конституційна асамблея, де було проголошено головні пріоритети (посилення конституційних гарантій прав і свобод людини та громадянина, розширення конституційного регулювання інститутів безпосередньої демократії, збільшення ефективності механізму організації та збалансованості державної влади), як відомий «українофіл» заговорив про легалізацію двомовності. Про це вчора заявив Колесніченко в кулуарах Верховної Ради, передає «Українська правда». Мовляв, це підтвердить двомовність населення України. «Партія регіонів переконана і наполягає на тому, що ми виходимо на легалізацію існуючої в Україні двомовності. І під час роботи Конституційної асамблеї ми будемо домагатися того, щоб до складу нової Конституції увійшло формулювання про те, що в Україні діє дві державні мови — російська та українська», — сказав Колесніченко. Прокоментувати ситуацію ми попросили голову Конституційної асамблеї, першого президента Леоніда КРАВЧУКА:

— «Регіони» можуть наполягати на всьому. Якщо один депутат про це каже, то це не означає, що всі «Регіони» дотримуються такої думки. Це перше. Друге. Конституційна асамблея не приймає Конституцію, вона готує зміни до неї та подає Президентові, а приймає Конституцію Верховна Рада. Якщо «Регіони» переконані, що в них буде в парламенті 300 народних депутатів, то вони можуть про це говорити. Якщо ж вони не переконані, а цього, гадаю, ніхто не може сказати, тоді все це блеф. Якщо брати по суті, то навіть непристойно ставити так питання. Тобто ще телятко десь, а вони вже з довбнею стоять. Що стосується моєї думки відносно мови. Особисто я ніколи не піду на те, щоб голосувати за двомовність.

Я стоятиму на тому, що ст. 10 нинішньої Конституції відповідає політичній ситуації, нормальним відносинам в Україні й формулює повну політику на рівні багатонаціональної держави, даючи визначення, що українська мова — державна, а мови національних меншин мають усі можливості, й держава забезпечує їм розвиток. Це визначено Конституцією, це мовна політика. Тому, якщо «Регіони» або хтось із народних депутатів про це кажуть, можна їм сказати, що вони поки що належать до категорії людей, які не знають, що буде завтра.

Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: