Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Відповідно до місцевих стандартів?

У «Криворіжсталі» з'явився новий директор
25 листопада, 2005 - 00:00
ГОСТРІ ПИТАННЯ — ДИПЛОМАТИЧНІ ВІДПОВІДІ

Компанія Mittal Steel , що має до сімдесяти підприємств у 16-ти країнах світу та продовжує зростати за рахунок щорічного нового поглинання в різних регіонах, презентувала вчора київським ЗМІ свою історію, можливості, політику на ринку металу, а заодно й майбутнього головного виконавчого директора «Криворіжсталі» Нарендра Чодері.

Нового директора, що не має наразі (до проплати передбаченої договором купівлі-продажу суми у 24,2 мільярди гривень і проведення зборів акціонерів) можливості керувати комбінатом, представили як досвідченого менеджера, який керував підприємствами компанії в Румунії та Казахстані, а підняв їх від рівня «чорних дір» і настроїв безвиході до прибуткового й найменш витратного рівня серед меткомбінатів імперії Mittal Steel.

Проте пан Нарендра з'явився вчора перед журналістами не лише в іпостасі металурга й управлінця, але й як досвідчений дипломат. Він без особливих зусиль обходив усі гострі кути в поставлених йому запитаннях. Зокрема, «День» попрохав його сказати, коли «Криворіжсталь» почне випускати автомобільний лист. «Про це говорити ще передчасно — все буде вирішене в консультаціях», — відповів Нарендра й пояснив, що все залежатиме від попиту та обсягів ринку. При цьому він не забув зробити комплімент країні свого майбутнього перебування (збирається поселитися з родиною в Кривому Розі): «Ми знаємо про великий потенціал автомобільної промисловості України й будемо тільки раді, якщо зможемо скористатися такою можливістю (першими в Україні налагодити випуск автомобільного листа)».

А при відповіді на друге запитання «Дня» та подальші додаткові запитання журналістів на цю ж тему (про ситуації з оплатою за придбане в Україні підприємство), головний виконавчий директор більше нагадував главу дипломатичного відомства. За його словами, покупці повністю задоволені співпрацею з українським урядом і «не можуть ні на що скаржитися — все робиться відповідно до договору про купівлю-продаж, якого обидві сторони дотримуються неухильно». Цілком щирим здалося лише одне речення: «Наші люди напружено працюють для того, щоб зробити те, що зараз стоїть на порядку денному — зробити платіж». Все ж Нарендра впевнений, що в цьому не буде ніяких труднощів, хоча й визнав, що не є фінансистом і не має інформації про те, за якою процедурою і за яким курсом обмінюватиметься на гривні ввезена Mittal Steel до України вільно конвертована валюта. Йому також не відомо про ті дискусії, які в зв'язку з цим ідуть в Україні.

Нарендра також спростував інформацію про те, що на заводі корпорації в Казахстані зараз напружена соціальна ситуація і додав, що зараз там перебувають профспілкові функціонери «Криворіжсталі», які зможуть незабаром надати українській громадськості правдиві відомості. Проте з відповідей намісника Mittal Steel у Кривому Розі стало також зрозуміло, що місцевим металургам не випадає особливо розраховувати на підвищення платні у відповідності зі стандартами, прийнятими в цій компанії. Можна передбачити, що в цьому питанні вона орієнтуватиметься на місцеві стандарти...

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: