Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Він навчає нас перемагати

Віталій Кличко вкотре відстояв титул найкращого боксера світу
29 вересня, 2009 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Хоч що б там відбувалося в Україні, хоч як би політики спекулювали перед виборами питанням роздільності держави на схід та захід, та коли мова заходить про братів Кличків, усе це відкидається на другий план, і весь український народ, як одне ціле, вболіває за боксерів. Уже стільки часу вони тримають високу планку, заодно піднімаючи спортивний імідж України в очах світової спільноти, що не гордитися ними просто неможливо. А те, що планка піднята дійсно високо, довів черговий переможний поєдинок Віталія Кличка з американцем Крістобалем Арреолою, який відбувся 26 вересня у Лос-Анджелесі. Наш боксер захистив титул чемпіона світу з боксу в суперважкій вазі WBC. І це вже 38-а перемога на рахунку 38-річного Віталія Кличка (38 перемог в 40 боях на професійному рингу).

«Я знаю, що деякі мої удари влучили дуже серйозно, але він дуже, дуже стійкий боєць», — так охарактеризував Арреолу після бою Віталій Кличко. Статистика поєдинку справлі значна, Кличко завдав у поєдинку 802 удари, 301 з яких влучили в ціль. Арреола намагався дістати суперника 331 раз, і в 86 випадках йому це вдалося. Тренер американця Генрі Рамірес зізнався, що велика кількість пропущених ударів ставила під загрозу здоров’я його підопічного і послужила причиною зупинки бою. При цьому він розказав, що сам Арреола хотів продовжити бій. Однак суддя зупинив поєдинок перед початком 11-го раунду.

Таким чином, Віталій Кличко має вже три перемоги в боях за титул WBC, і це при тому, що боксер мав чотирирічну перерву, а на професійний ринг повернувся тільки наприкінці 2008 року. Натомість для 28-річного Кріса Арреоли — це перша поразка в професійній кар’єрі, до цього в його активі було 27 перемог у 27 боях. Тож мільйонам фанатів Віталія Кличка є чому радіти — наш боксер знову на висоті.

КОМЕНТАРI

Ігор ГАЙДАМАК, перший віце-президент Федерації боксу України:

— Ми десять років працювали з Віталієм та Володимиром; по суті, вони починали свою кар’єру саме у федерації. Віталія ми вважаємо хорошим спортсменом, тому завжди вболівали та стежили за його кар’єрним розвитком, за успіхами, які були на професійному ринзі, й намагалися бути корисними, чим могли. Сьогодні Віталій успішний боксер у суперважкій ваговій категорії на професійному ринзі.

На нашу думку, ми зробили все можливе, щоб його успіх розтягнувся на стільки років. Ми гордимося і радіємо його перемогам, його брата Володимира, а також перемогам інших боксерів, яких теж підготувала Федерація боксу — Титарука, Сидоренка та інших. Блискуча перемога — більше нічого не скажеш. Тому що бокс — це така річ, що закрив очі й можеш прокинутися вже поза рингом. Віталій все зробив, щоб виграти бій, і це найважливіше. Взагалі у Кличків є працелюбність, відповідальність за тренувальний процес, за країну, за себе, за родину, націю, тому брати докладають максимум зусиль, щоб ними гордилися і діти, і дорослі. Будь-які спортивні досягнення пов’язані спочатку з мораллю, а потім іде фізична підготовка. Бо якщо ти будеш не налаштований морально, не будеш думати про батьківщину чи сім’ю, про гордість за свою державу, ти ніколи не зможеш подолати труднощі, які можуть бути на життєвому шляху. Те, що досягли нині Клички, дозволяє ближче пізнати Україну іноземцям, познайомитися з тими людьми, які є її гордістю.

Євген ГОЛОВАХА, заступник директора Інституту соціології НАНУ:

— Зараз гра, а спорт є її різновидом, займає все більше місце у світі, особливо у сучасну епоху, яку багато хто з науковців називає постмодерном. Перемоги у спорті мають все більш серйозну вагу, бо, скажімо, зробили науковці певне відкриття, ніхто про це не знає, а завдав удару Крісу Ареолі так, що він не зміг піднятися після десятого раунду, і все — твоє ім’я знову на устах мільйонів людей. Колись популярними були поети, науковці, але ті часи пройшли, і зараз дійсно, найкрутішу рекламу мають шоумени, спортсмени й лише зрідка діячі культури. Але саме спортсмени роблять рекламу Україні на довгі роки. Я б бажав українцям більше перемагати, де завгодно: або як Кличко, потужним ударом, або в менш брутальних сферах. На жаль, ми поки перемагаємо в найбрутальніших, а до них я відношу і бокс, бо подивіться, чим завершуються подібні поєдинки — після кожного бою з Віталієм Кличком його супротивники отримують мікроінсульти. Та люди все ж таки мають мільярди років тваринної еволюції, тому замість того, щоб бити на вулицях, хай краще роблять це за правилами на ринзі. Думаю, що Клички зможуть утримувати таку високу планку не тільки в боксі. Віталій подався в політику, де його здібності тримати удар і завдавати самому удари будуть корисні. Думаю, що його спроба прийти в політику не була зовсім невдалою, але він ще молодий, у нього ще інтереси спортивні не згасли. А якщо він повернеться остаточно в політику й обере її як одну й найважливішу сферу реалізації, успіхи будуть і тут, з його популярністю, інтелектом, бо він ще ж і науковець, у нього попереду прекрасна перспектива.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Газета: