Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вирішальний двобій Санторума й Ромні

24 лютого, 2012 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

На чергових, 26-х передвиборчих дебатах претендентів у кандидати на посаду президента США від Республіканської партії на виборах 2012 року, що відбулися в середу ввечері в місті Меса (штат Аризона), в центрі уваги були фаворити нинішніх перегонів — колишній сенатор від штату Пенсильванія Рік Санторум і екс-губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні. На думку експертів, велика перерва між дебатами, у яких також взяли участь колишній спікер палати представників Ньют Гінгрич і член палати представників Конгресу США з понад 20-річним стажем Рон Пол, дозволила всім кандидатам набути хорошої форми й «тримати удар».

Проте спостерігачі зазначають, що на цих дебатах фактично відбувся вирішальний двобій між колишнім сенатором від штату Пенсильванія Ріком Санторумом і екс-губернатором штату Массачусетс. Боротьба між ними велася на всіх фронтах, адже на кону не лише найближчі праймериз в Аризоні й Мічігані, призначені на 28 лютого, а й вирішальний етап для претендентів-республіканців — «супервівторок» — 6 березня, коли первинні вибори й збори партійних активістів (кокуси) відбудуться відразу в 11 штатах.

За даними опитувань телеканала Сі-Ен-Ен, Санторум зараз випереджає за популярністю колишнього фаворита перегонів Ромні. Опитування свідчать, що якби президентські вибори в США відбулися сьогодні, то саме Ромні та Санторум могли б помірятися силами з Бараком Обамою. Розрив у рейтингу популярності між суперниками становить 6%. Проте експерти прогнозують, що після дебатів у середу Ромні може знову набрати очки, особливо з внутрішньої проблематики.

Суперники активно обговорювали питання, що стосуються фінансової політики, бюджету, докладаючи зусиль для переманювання на свій бік виборців Аризони, які ще не визначилися з вибором. Палка дискусія також розгорнулася довкола податків, ядерної безпеки, іранського досьє, автомобільної, авіаційної промисловості, боротьби з безробіттям.

Кажучи про іранську ядерну проблему, Ромні, зокрема, заявив, що «якщо його оберуть президентом США, Іран напевно не отримає ядерну зброю». Санторум погодився з цим твердженням, зазначивши, що Іран «не повинен отримати ЗМЗ». Тим часом Пол звернув увагу аудиторії на те, що «ніхто не має в своєму розпорядженні доказів наявності в Ірану такої зброї, а питання, воювати чи не воювати, повинен вирішувати народ».

Газета: