Актори Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка встигли дати 18 спектаклів у різних містах Нідерландів та Бельгії. Показували прем’єру опери «Циганський барон» в рамках музичного проекту, реалізація якого стала можливою завдяки Міжнародному фонду оперних постановок. Черкаські актори співали в хорі. Німецьку мову черкащанам вдалося відшліфувати настільки, що в деяких театрах їх називали «німецьким хором», а потім дуже дивувалися, що хор насправді приїхав із України. За кордоном звикли, що хор завжди «статичний», тоді як у «Циганському бароні» хор дивував своєю акторською грою:
— Ми не знали, як будуть реагувати глядачі. Адже йдеться про іншу культуру, про людей, які інакше все сприймають. Але мистецтво перемогло. Якщо ти граєш по-справжньому, то всі відчувають, — переконаний актор Сергій Бобров.
А актрису Тетяну Крижанівську здивувало, що в Нідерландах дуже поширений мистецький туризм. Деякі глядачі їздили із міста в місто, щоб кілька разів подивитися виставу.
— У нас є сцена, де хлопці йдуть на війну, а потім ми їх зустрічаємо. І після цієї сцени дивимося в зал, а всі сидять і плачуть, — пригадує актриса.
На виставі у місті Тілбург (Нідерланди) побував міський голова Черкас Сергій Одарич, за сприяння якого було здійснено постановку «Циганського барона»:
— Намагатимемося щороку хоч один такий проект втілювати. Для міста це цікаво й вигідно. Ми пожвавлюємо культурне життя, а з іншого боку — привертаємо до себе увагу. Адже кожен, хто прийшов на виставу, отримав кольорову брошурку, в якій були представлені Черкаси, і я вважаю, що це надзвичайно важливо. Крапля камінь точить. Такими краплями будемо про себе нагадувати, — обіцяє Одарич.
До речі, «Циганського барона» подивилися понад 10 тисяч нідерландців та бельгійців. Найдорожчі квитки на виставу коштували 43 євро.
Директор театру Володимир Осипов гастролями задоволений. Сьогодні він уже заклопотаний створенням української версії «Циганського барона», яку черкащани побачать 27 і 28 березня.
— Уже з наступного тижня розпочнуться репетиції. Режисером спектаклю буде нідерландець Марк Крон. Тобто режисура й музичне оформлення будуть такі ж, а от головні ролі виконають наші солісти — Юрій Прокопчук та Наталка Мамалига, — каже Володимир Осипов.
Німецькомовну версію «Циганського барона» покажуть ще раз — під час міжнародного фестивалю «Сцена людства», що проходитиме в Черкасах із 23 по 30 травня.