Учора коаліція вибухнула двома заявами. У першій головний комуніст Петро Симоненко закликав міжнародних посередників надати Україні негайну допомогу, оскільки Президент «заблокував роботу Конституційного Суду й через це урегулювання нинішньої політичної кризи правовим шляхом перебуває під великою загрозою».
Друга також адресована міжнародній громадськості. Верховна Рада просить дипломатів вважати її легітимною. У зверненні зазначається, що Президент України за Конституцією не наділений правом встановлювати факт неповноважності Верховної Ради, як це фактично визнано в його указі від 5 червня.
Але найважливіше інше — Партія регіонів відмовчувалася. Ніхто не звозить у Київ людей, ніхто не оскаржує в суді указ Ющенка... Тиша. Із цього можна зробити висновок, що регіоналам уже набридло грати «у війнушку», вони просто готуються до виборів. Так що заяви «коаліційних яструбів» — це тільки стрясання повітря.
Обидва Віктори вже все обговорили й про все домовилися. Поділили посади в Генпрокуратурі, ЦВК, проголосували необхідні закони й виділили гроші на вибори. Так навіщо тепер воювати? До того ж у Регіонів навіть дуже непоганий рейтинг і реальні шанси в новому парламенті створити коаліцію.
А ось Олександру Морозу з його принизливими рейтингами ще хочеться поборотися. Тільки його інформаційні хвилі вже нікого не вражають. На думку нашоукраїнця Павла Жебрівського, такі заяви — це лебедина пісня Сан Санича. «Він просто хоче як можна довше «поводити козу» в парламенті. Інакше те, що він робить, прості люди не називають».
ДО РЕЧI
Коаліцію в наступному складі Верховної Ради України можуть скласти Партія регіонів і комуністи. Про це заявив генеральний директор ТОВ «ФОМ-Україна» Олександр Бухалов на вчорашній прес-конференції, повідомляє Інтерфакс-Україна. Опитування було проведено ТОВ «ФОМ-Україна» з 22 травня по 3 червня. Згідно з опитуванням, Соціалістична партія до парламенту не проходить. Якби вибори відбулися 3 червня, то до Верховної Ради пройшли б п’ять політичних сил — Партія регіонів, блоки Юлії Тимошенко, «Наша Україна» і «Народна самооборона» Юрія Луценка, а також Комуністична партія.
Так, за Партію регіонів проголосували б 29,5% опитаних (у березні — 24,5%, травні — 29,5%); за БЮТ — 16,4%(у березні — 18,9%, травні — 16,7%); блок «Наша Україна» — 11,8% (у березні — 8,2%, травні — 10,6%); блок «Народна самооборона» Юрія Луценка — 3,9% (у березні — 1,1%, травні — 4,6%); КПУ — 4,2% (у березні — 4,9%, травні — 4,0%). О. Бухалов констатував, що рейтинг Партії регіонів має динаміку невеликого зростання, БЮТ — невеликого падіння, за рахунок чого збільшилася кількість прихильників блоку «Наша Україна». Рейтинги «Народної самооборони» і Компартії в останні місяці стабілізувалися.
Разом із тим, загалом 28,3% опитаних або не братимуть участь у виборах, або проголосують проти всіх, або їм важко було відповісти.