Уряд Італії не на жарт стурбований пожвавленням діяльності неаполітанської мафії. Лише за минулі п’ять днів активність каморри призвела до загибелі семи чоловік у Неаполі. Для боротьби з мафією уряд Італії збирається вжити рішучих заходів, аж до введення до Неаполя, третього за розміром міста країни, військ регулярної армії. Рішення щодо цього кроку, можливо, буде прийнято наступного тижня. Такі прецеденти вже існують — у 1992 році на Сицилію були надіслані війська для приборкання тамтешньої мафії. Вже зараз до міста додатково направлено близько тисячі поліцейських з інших районів Італії. Їм нададуть мотоцикли, щоб вони могли переслідувати злочинців вузькими вулицями Неаполя. Крім цього, планується по всьому місту встановити камери спостереження.
Втім сам італійський прем’єр заявив, що не збирається покладатися лише на силові методи. «Ми шукаємо довгострокового вирішення проблеми. Нам потрібно не поліпшувати дані опитувань громадської думки на декілька місяців чи тижнів, а зайнятися самою проблемою і убезпечити громадян», — підкреслив Р. Проді. Його підтримує міністр юстиції Клементе Мастелла, який теж вважає за доцільне відправити війська до Неаполя. При цьому він зазначає, що військові повинні наводити лад разом із силами поліції. Справді, настав час зробити хоч щось, аби зупинити насильство і гарантувати безпеку жителів міста, — наголосив міністр.
Самостійно протистояти «хрещеним батькам» неаполітанської мафії місцева поліція вже не в змозі. Збройні пограбування просто посеред білого дня стали звичною справою. Однією з причин сплеску злочинності називають високий рівень безробіття. У Неаполі він становить 25%, а серед людей віком 25—29 років — 53%, в той час, як загалом в Італії ця цифра складає лише 7%. На цьому тижні на площі біля кафедрального собору було вбито зятя ватажка злочинної організації, що контролює центральні райони міста. Поліція побоюється, що це може спричинити загострення боротьби між кланами.
Відкрита ворожнеча між різними кланами каморри точиться вже кілька десятиліть, але тепер її загострення поставило під удар ще й туризм. Жертвою нещодавнього пограбування в Неаполі став депутат британського парламенту. Влітку під час вуличної стрілянини кулю в ногу отримав канадський турист. Цікаво, що симпатії місцевих жителів нерідко опиняються на боці «своїх» злочинців, а не приїжджих жертв. Так, нещодавно натовп силою зупинив американського туриста, який вирішив погнатися за двома грабіжниками, що вирвали у нього гаманець. Свої методи для убезпечення туристів використовують власники деяких неаполітанських готелів. Вони видають своїм постояльцям пластикові годинники, щоб вони могли залишити свої «Ролекси» у готельних сейфах.