Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Візит британської стриманості

27 вересня, 2002 - 00:00

Для того, щоб уникнути упередженості в діях британського уряду щодо України, Державний секретар Великої Британії з питань оборони Джеф Гун, який відвідав нашу країну з дводенним візитом, обіцяв розказати в Лондоні про запевнення Києва у намірах провести детальне розслідування обставин скандалу довкола «Кольчуги», що її Україна начебто продала Іраку. Джеф Гун сказав, що наразі Лондон цікавить «не стільки сам факт, скільки реакція України на нього». До української столиці пан Гун приїхав з неформального самміту міністрів оборони держав-членів НАТО у Варшаві. Учасники цього зібрання, за словами глави британського оборонного відомства, говорили про прагнення бачити Україну надійним міжнародним партнером, що принесло б обопільну користь як Києву, так і Північноатлантичному альянсу.

За збігом обставин, пану Гуну довелося одним з перших обговорювати з українським керівництвом питання, що ставлять під сумнів «надійність» нашої країни. Відповідаючи вчора на запитання українських журналістів, Джеф Гун сказав, що «не готовий надати які-небудь деталі» переговорів на цю тему, що він мав із Президентом Леонідом Кучмою та з міністром оборони України Володимиром Шкідченком, однак додав, що «в України є можливість розібратися в ситуації». За його словами, він «задоволений тим, що Київ обіцяє це зробити». Переговори з українським керівництвом Джеф Гун назвав «конструктивними».

Конструктивні кроки Україна повинна зробити й зважаючи на наближення листопадового самміту НАТО в Празі. «Велика Британія є натхненним прихильником розширення Альянсу й підтримує прагнення України інтегруватися до європейських та євроатлантичних структур», — сказав Джеф Гун. «Стандарти НАТО є однаковими для всіх», — наголосив вiн, говорячи про необхідність успішного реформування українських Збройних сил. За його словами, саме від цього залежатиме й майбутнє євроатлантичних прагнень Києва, і перспективи участі українського контингенту в силах швидкого реагування НАТО (проти цієї ідеї, сказав Джеф Гун, учасники неформального самміту НАТО у Варшаві не заперечували). У тому, що після скандалу з «Кольчугою» про всі ці речі не запізно говорити, переконаний міністр оборони України Володимир Шкідченко, який разом зі своїм британським колегою взяв участь у брифінгу. «Ця історія закінчиться в найкоротший термін, тому що українська сторона готова надати інформацію», — сказав він.

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: