У розпал сезону літніх відпусток виконуючий обов'язки голови ФДМ Володимир Лановий перевів своє відомство чи не на стан облоги: провідним фахівцям заборонено йти у відпустки, а тих, кому вже пощастило вирватися на відпочинок, терміново відізвали на робочі місця. Причиною авралу стала робота над підготовкою наказу Ланового про індексацію статутних фондів акціонерних товариств, що призведе до їх збільшення в грошовому виразі від 5 до 50 разів.
За звичай під свої плани Лановий підвів солідну ідеологічну базу. Зміна "правил гри" в розпал приватизації пояснюється прагненням покласти край продажу державної власності за втратними цінами. Лановий намагається довести, що цього року не можна завершити ваучерну приватизацію. Її слід продовжити ще на деякий термін, аби наші громадяни змогли уважно розібратися в становищі та вигідно вкласти свої ваучери в рентабельні підприємства.
Складається враження, що дії в. о. голови ФДМ продиктовані виключно турботою про державу та соціальний захист її громадян. Можливо, ці доводи, викладені в ЗМІ з притаманною Лановому експресією, справили позитивне враження на пересічного обивателя. На жаль, навіть парламент піддався "принадливості" інвестиційних фондів і продовжив термін ваучерної приватизації. Наступним кроком напевне стане продовження терміну вкладення сертифікатів до кінця 1998 року, що дозволить інвестиційним фондам накопичити ще більше ваучерів.
Проте за цією гарною патріотичною обгорткою неважко вгледіти меркантильні інтереси конкретного клану. Дійсно, внаслідок важкого економічного стану в країні ціни на пакети акцій великих підприємств встановилися відносно низькі. Але виручені від їхнього продажу гроші є суттєвим внеском до Держбюджету, що тріщить по всіх швах.