Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ворсінов на заслуженому відпочинку. Литвак - на заслуженому місці?

24 липня, 1997 - 00:00

Президент України Леонід Кучма указом від 22 липня увільнив з поста Генерального прокурора України Григорія Ворсінова "у зв'язку з виходом на пенсію". Іншим указом виконуючим обов'язки Генпрокурора призначено Олега Литвака. Йому потрібно пройти процедуру затвердження на посаді Верховною Радою.

З лютого і до останнього часу Олег Литвак працював помічником Президента України з правових питань. У квітні його було призначено керівником Національного бюро розслідувань. Раніше Литвак очолював Координаційний комітет по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президенті, був директором Центру правових реформ і законопроектів. До 1995 року працював у Генеральній прокуратурі, пройшов шлях від слідчого до першого заступника Генпрокурора. Уродженець Івано-Франківської області.

На новому посту Олег Михайлович має намір, передусім, вивчити обставини, котрі призвели до відставок його попередників. Особливо турбує його, що попередні генпрокурори не зуміли знайти спільну мову з Верховною Радою.

О. Литвак пообіцяв особисто зайнятися розслідуванням найгучніших злочинів, а також не влаштовувати у своєму новому відомстві "кадрової чехарди". "Ті особи, котрих було призначено моїм попередником, працюватимуть у тому випадку, якщо професійно виконуватимуть свій обов'язок ", - сказав він.

Між тим, йдучи на пенсію, Григорій Ворсінов похвалив своїх колишніх співробітників. Він заявив, що залишив після себе професійний колектив, котрий ще не розкрив усі свої можливості.

Він не висловив особливо жалю при прощанні з посадою, у будь-якому випадку зовні. За існуючої конфронтації між Президентом і парламентом "краще піти, аніж знаходитися між молотом і ковадлом", сказав він у інтерв'ю УНІАН.

На думку колишнього Генпрокурора, нормальній роботі ввіреного йому відомства заважало подвійне (Президенту і парламенту) підпорядкування Генпрокурора, а також нескінченні депутатські запити, кількість котрих неухильно зростає.

У зв'язку з цим Ворсінов поскаржився на "терор проти прокуратури", котрий, на його думку, зводиться до "вибивання необхідних для когось позицій". І публічно зрікся зв'язків із Павлом Лазаренком, назвавши такі припущення "абсурдними".

Наталя ДЯЧЕНКО, "День"
Газета: