Кожного дня впродовж декількох секунд Всесвіт наповняється спалахами гамма-випромінювання, потужність якого перевищує всю енергію, яку виробляють мільярди зірок у галактиці Чумацький шлях за сто років.
Ці спалахи було зареєстровано ще 30 років тому, але досі астрономи не можуть точно пояснити їхнього походження. До позавчора вчені навіть не знали, де знаходиться джерело цієї енергії.
Дейл Фрейл із Національної радіоастрономічної обсерваторії заявив, що група визначила місцезнаходження спалаху й записала його радіовипромінювання, яке було досить дивним: графік сигналу нагадував частокіл.
Джерело дивних сигналів знаходиться на відстані 7 млн. світлових років, далеко за галактикою Чумацький шлях.
Уперше спалахи гамма-променів виявив американський військовий супутник, що стежив за атомними вибухами на землі. Тоді військове керівництво дуже злякалося - супутник зареєстрував масове виверження гамма-променів, які, здавалося, линули звідусіль.
За нинішньою гіпотезою, спалахи гамма-випромінювання викликають вогняні кулі - масивні зоряні вибухи, що постійно відбуваються в різних точках Всесвіту. Після вибуху зоряна матерія розлітається майже зі швидкістю світла, а коли вона зіштовхується з газами й пилом, то першим вивільняються гамма-промені, затим рентгенівські промені, світло й радіохвилі.