«На чорнобильській ноті» завершила свою роботу Верховна Рада четвертого скликання. Учора вранці депутати провели парламентські слухання, присвячені 20-й річниці трагедії, а вже на першу годину дня відбулося закриття сесії. Спікер Володимир Литвин, виступаючи з прощальною промовою, висловив упевненість, що «за ці чотири роки ми прожили декілька життів». У своєму короткому спічі він був традиційно афористичним. Але це нагадувало, скоріше, прощання самого Литвина, а не глави ВР України. Його промова рясніла пасажами типу «моя совість чиста» і «я вдячний людям за надану довіру». Особливо бурхливу реакцію в залі викликало його «чужий програш ще не означає власної перемоги»: з боку фракції НП — грім оплесків, з боку «помаранчевих» — крики «ганьба!».
Спікер однак зазначив, що робота нинішнього парламенту була особливо продуктивною, навіть не зважаючи на «надзвичайну заполітизованість». «У нас немає причин для завищення самооцінок, але й немає підстав для самопринижень». На підтвердження своїх слів, Литвин навів цілу низку економічних аргументів. На його думку, причин, через які країна спіткнулася на виборах, чотири: це відсутність висновків з попередньої кампанії; «віра в демократизм, не підтверджена українськими реаліями»; застосування подвійних стандартів і недосконалість законодавства.
Прослухавши Національний Гімн, традиційно у виконанні хору імені Верьовки, депутати строкатим натовпом висипали на ганок Верховної Ради. Народним обранцям належало сфотографуватися на згадку. Поки вони шикувалися за зростом, фракційною приналежністю та навіть статевою ознакою, в одному з похідних наметів, розміщених біля підніжжя Ради, де вже досить давно облаштувалася польова церква, роздався дзвін. Чоловік у червоному светрі влаштував справжній передзвін, сумний, майже набат. Під ці звуки й відбулося прощання депутатів один з одним. «По кому подзвін?» — питав дехто з них. Володимир Литвин від відповіді на це запитання вважав за краще утримуватися. Однак потім сповна розговорився на своїй підсумковій прес-конференції. Він, зокрема, допустив можливість багаторазового переформатування нової коаліції, що, однак, на його думку, перевиборами не закінчиться. «Правових підстав для цього немає. Зробити це зможуть тільки вулиця, люди», — сказав глава ВР. (Згідно із законом термін повноважень чинного парламенту закінчується в перший день роботи Ради нового скликання). На думку Литвина, уряд буде сформовано всього на півроку і він стане жертвою власних непопулярних рішень. Тим паче якщо основу коаліції складуть Партія регіонів і «Наша Україна», що внесе деяку стабільність у парламент і Кабмін, але знівелює їхні рейтинги. Крім тем політичних В. Литвин напередодні свого 50-річчя говорив також про себе. Він, зокрема, зізнався, що не буде претендувати на місце у виконавчій владі, займеться науково-педагогічною діяльністю, а у вільний час — упорядить свою бібліотеку.