58 відсотків респондентів заявили, що мають тверді наміри після одержання дипломів виїхати на постійне місце проживання за кордон. Для 18 відсотків опитаних це питання практично вирішене. Як повідомляє кореспондент «Дня» Василь ПІДДУБНЯК, найбільше «вражені» антипатріотичними намірами технарі.
Тим часом Леонід Кучма, виступаючи на урочистому засіданні, присвяченому 80-річчю Дніпропетровського державного університету, повідомив, що в країні назріла необхідність розробки оновленої, «з урахуванням сучасних реалій», концепції університетської освіти.
«Для того, щоб Україна не втратила свого інтелектуального наукового та виробничого потенціалу, традицій, досвіду, кадрів, необхідно істотно поліпшити матеріальне забезпечення та моральне стимулювання, соціальну підтримку вчених і викладачів вузів», — поділився своїми думками з викладачами рідного для нього університету Леонід Кучма.
Проте... Судячи з урядового проекту держбюджету, ці слова — не більш, ніж декларації з нагоди свята. А херсонське опитування свідчить, що підвищення якості освіти повинно відбуватися разом із підвищенням якості життя в країні. Навіть отримавши дипломи престижних вузів, випускники неминуче постануть перед дилемою: низькооплачувана робота в нестабільній Вітчизні, яка не обіцяє кадрового росту в молодому віці, а тому малоперспективна, або ж еміграція в «ситі країни», які відплачують своїм підданим адекватно талантові та працездатності.
№235 08.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»