З унікальною пропозицією виступило керівництво Одеського інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. Філатова. Починаючи з 5 квітня на базі інституту проводитиметься акція з безкоштовної імплантації штучних кришталиків учасникам Великої Вітчизняної війни, які проживають на території області. Акція приурочена до 60-річчя звільнення Одеси від фашистських загарбників і триватиме три місяці. Як розповіла директор інституту Наталія Пасічникова, кришталики німецького та американського виробництва було закуплено на кошти Академії медичних наук України. Вартість одного такого імплантанту коливається від 50 до 500 доларів. Але їхні вітчизняні аналоги, за словами офтальмолога, «не відповідають вимогам щодо якості, на яку заслуговують ветерани». Під час акції співробітники інституту ім. В. Філатова планують провести 300—400 операцій з імплантації. «Якщо потрібно, ми зробимо й більше», — заявила Наталія Пасічникова. Її було призначено на посаду директора одеського інституту півтора місяця тому, й вона відразу привернула увагу одеситів заявою: «Я ні в кого не просила й не проситиму грошей. Інститут спроможний їх заробити самостійно». Як основні статті прибутку інституту передбачаються навчання та стажування іноземних фахівців, участь у міжнародних дослідницьких програмах і лікування іноземних громадян.
За словами директора, щорічно на базі інституту проводиться понад чотири тисячі найскладніших операцій. Деякі з них унікальні — їх не роблять більше ніде на території СНД. Тільки за останній час у лікарні інституту було прооперовано 70 немовлят з катарактою, сотні дітей і дорослих зі злоякісними пухлинами, катарактами та іншими патологіями ока. Близько тисячі хворих щодня проходить через поліклініку інституту. «І ніхто про це не знає ні в Україні, ні за її межами, — говорить Наталія Пасічникова. — Інститут просто перебуває в інформаційному вакуумі. При цьому всі канали в Україні активно рекламують російські та білоруські приватні клініки офтальмології. Але жодне висококласне сучасне обладнання, яке, до речі, є й у нашій клініці, не зможе замінити собою багаторічну лікарську школу, досвід і знання фахівців, якими володіє відомий філатовський інститут. Вони ось уже 70 років передаються від вчителів учням у цих стінах. Тут працюють не просто лікарі. Тут працюють «філатовці» .
Сьогодні лікарня НДІ нараховує 480 ліжок, із них 50 — дитячих. Незабаром у лікарні інституту збираються впровадити й практику амбулаторної хірургії, за якої пацієнт приходитиме вранці, а йтиме ввечері вже прооперованим. Фінансує інститут Академія медичних наук України, на його базі проходять навчання та стажування десятки іноземних фахівців і медиків з України. За словами керівників Інституту Філатова, найближчим часом тут збираються впроваджувати й нові, ще не відомі в Україні технології лазерного лікування.