Цілком може статися, що життя радника Президента України, президента концерну «Орлан» Євгена Червоненка й «таких як він» прожите марно. Про це він заявив у вівторок на прес-конференції Ліги виробників харчових продуктів «Гордість України». Якщо ж постанову Кабміну №1225 від 9 липня цього року скасують, підприємець готовий визнати прожите життя немарним. Таке ось напруження пристрастей характеризує боротьбу вітчизняних виробників продуктів харчування з урядом України.
Постанова про збори за утилізацію тари прийнята з благородною метою захисту навколишнього середовища від відходів виробництва. Але, за нашою традицією, в разі її втілення в життя, мети, що декларується, досягнуто не буде, тоді як усі товари, що пакуються, подорожчають на 10%, вважають представники компаній «Орлан», «Галактон», «Тетра Лаваль Україна» та інші.
Про серйозність намірів «держбізнесменів» підзаробити на підприємствах, що ще дихають, свідчить такий факт. Підприємство «Орлан Беверіджіз» щомісяця відраховує до бюджету й позабюджетних фондів майже 1150 тис. грн. Послуги «Укртарапереробки» становлять третину від цієї суми. Але це — якщо не скоротиться попит на продукцію, що подорожчала, чого в умовах величезної заборгованості з пенсій та інших соціальних виплат не уникнути. За даними «Галактона», останнє 2,5%-е підвищення ціни на його продукцію відгукнулося падінням попиту на 25%.
Зворушлива турбота виконавчої влади про навколишнє середовище особливо показова, якщо врахувати, що використана тара й упаковка становить лише 5% від загальної кількості відходів в Україні. Зацікавленість в утилізації тари представники ліги «Гордість України» пояснюють тим, що «саме в харчовій і медичній промисловості ще залишилися «живі» гроші, які можна здерти».
Народний депутат України, голова партії «Реформи і порядок» Віктор Пинзеник охарактеризував постанову про збір за утилізацію тари так: «за формою — це податок, за суттю — здирництво». Й зазначив, що воно є логічним продовженням політики нинішнього Президента й уряду.