Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як сплутати грішне з праведним

11 вересня, 1998 - 00:00

Днями прогресивні соціалісти добилися внесення до порядку денного парламенту питання про ліквідацію інституту Президента і... Конституційного Суду. Депутати, коментуючи цю подію, в один голос кажуть про те, що законопроект ПСПУ має на меті «полякати» Президента і не має шансів на проходження у ВР.

Навіть комуністи не збираються його підтримувати. Більшість схильна вважати, що дії ПСПУ мають чисто рекламний характер і спрямовані на підвищення популярності партії. Можливо, це й так, але схоже, що позиція ПСПУ, як уже неодноразово траплялося із цією партією, вже використана можновладцями у своїх цілях. Про це свідчить хоч би вчорашній парламентський сюжет ТСН, в якому внесення проекту закону про імпічмент Президента, вимоги відставки уряду, ліквідації інституту Президента і КС були поставлені в один ряд. Наявність у цьому ряду політично неактуального Конституційного Суду додає будь-яким вимогам будь-якої опозиції явного сюрреалістичного відтінку. Можна передбачити, що цей прийом буде й надалі використовуватися пропрезидентськими ЗМІ.

Якщо ж говорити про вимоги ПСПУ по суті, то вони взаємно виключаються. Ліквідація КС передбачає, що трактувати закони буде сам парламент. Така ситуація вже була в Англії у 18-му столітті, що призвело до американської революції і появи в якості реакції... інституту президента.

№173 11.09.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Володимир ЗОЛОТОРЬОВ, «День»
Газета: