Розмови про вірогідність відставки уряду Віктора Ющенка вже почали набридати, оскільки тема пішла щонайменше на третє коло. У черговий раз розїхавшись географічно учасники процесу обмінюються заявами і коментарями скоріше за інерцією. Тому надавати особливого значення словам Леоніда Кучми на прес-конференції у Вільнюсі не варто, бо нового не було сказано нічого. Президент вкотре дипломатично висловив свою позицію, підтримавши уряд лише морально.
Отож, всі залишилися на висхідних позиціях. За кілька днів, що минули після відомого голосування у четвер, нічого принципово не змінилося. Віктор Ющенко, як і раніше, залишається непоступливим і малозрозумiлим, Верховна Рада сповнена рішучості довести до логічного завершення вдало розпочату справу, Президент очікує результату, аби привітати переможця. Розмови про те, що можна залишити старого прем’єра із новим урядом, підтримані у понеділок Партією регіонів, є скоріше даниною ввічливості: наступник Ющенка вже готовий надати список кандидатів на міністерські посади. Хоча не виключено, що коли пропозиція очолити зовсім інший уряд таки надійде нинішньому прем’єрові, мужність і принциповість можуть його на мить залишити, аби повернутися на місце після прийняття умов повної капітуляції.
А поки що в очікуванні моменту, коли парламентську «двійку» урядові перенесуть із «щоденника» до офіційного «журналу», Віктор Ющенко поводить себе, як школяр, який цю «двійку» виправити не в змозі. Спочатку наш прем’єр ніби заслаб і зібрався госпіталізуватися. Потім біль раптово вщух і керівник уряду постав перед фотокореспондентами у темному костюмі з лопатою в руках на фоні церковних куполів у товаристві Леоніда Кучми та Івана Плюща. Вдруге захворіти вже не виходило, тому було знайдено інший спосіб пропустити парламентський урок — несподівана поїздка до Греції.
На фоні нервозності прем’єра, керівники парламентських фракцій, котрі ініціювали відставку уряду, поводяться напрочуд спокійно і впевнено. Якщо не завтра, то в четвер питання уряду буде поставлене і проголосоване — так звучить рішення Узгоджувальної ради голів парламентських фракцій, озвучене вчора віце-спікером Віктором Медведчуком.
Таким чином, вже сьогодні країна, можливо, дізнається, що нею вже не керує «уряд реформаторів». Більшість населення цю новину почує пізніше, тому що буде якраз зайняте обробiтком власних городніх ділянок. Бо власний город поки що для більшості українців залишається набагато надійнішим за будь-який уряд, хоч «реформаторський», хоч ні. А розмови на тему уряду, як уже зазначалося, набридли. Час змінювати тему і почати обговорювати власне реформи і власне добробут, про які так добре говорилося минулої весни під час затвердження програми уряду.