Учора в столичному Палаці дітей та юнацтва пройшла суспільно-громадська акція «У Новий рік з новою роботою», що виглядало як ярмарок можливих варіантів працевлаштування у Києві. На сьогоднішній день столиця може похвалитися найнижчим офіційним рівнем безробіття. Згідно з даними на перше грудня цього року, показник безробіття становить 0,65% працездатного населення, що практично відповідає міжнародним нормам. Середній же показник безробіття в Україні — 3,54%, і це без урахування так званого прихованого безробіття, тобто теоретичної наявності роботи за відсутності реального прибутку. Таким чином, проблема безробіття продовжує залишатися актуальною для України, особливо у невеликих містах і селах. З цієї причини у рамках акції пройшов семінар-нарада громадських організацій, на якому їх представники, а також представники держструктур, працюючих у цьому напрямі, ділилися своїми розробками у галузі соціального забезпечення та адаптації населення у нових умовах ринку праці.
Наприклад, голова правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова Формація» В’ячеслав Кредисов представив проекти, котрі сприяють, на його погляд, розвитку підприємництва у країні. Один з них бізнес-інкубатор — приміщення з оргтехнікою, яке тимчасово надається зареєстрованому підприємцеві у тому випадку, якщо йому ще не по кишені будівництво або оренда офісу. Наступний етап — Технопарк, що означає пільги при оренді приміщення бізнесменам-початківцям. Трохи іншого роду допомогу потенційним підприємцям (щоправда, тут уже є вікові обмеження) надає молодіжний центр зайнятості. Для того, щоб визначити, наскільки випускник вузу готовий до самостійної підприємницької діяльності, ними організовується конкурс бізнес-планів, що, за словами голови експертної комісії і генерального директора «Укрконсалтинг» Віталія Маргуліса, допомагає молоді самостійно оцінити перспективи своєї майбутньої діяльності, а також і свій потенціал на цьому терні, адже якщо вірити психологам, лише 8% людей здатні відкрити свою справу і при цьому отримувати від своєї діяльності і матеріальне, і моральне задоволення.
З тими ж, у кого внаслідок втрати роботи з’явилася реакція опору перед тим, щоб шукати собі нову, і розвинулася невіра у власний успіх, працюють психологи. У співпраці з центрами зайнятості вони розробляють цілі програми реабілітації «жертв нових умов ринку праці». Таким чином, перспективи все-таки є, приклад тому і кількість вакансій, представлених на ярмарку. Від різного роду громадських робіт до престижних сьогодні юридичних торгових фірм.