Останнім часом мешканці Країни Вранішнього Сонця стали жваво обговорювати проблему, чи, радше сказати, нещасливу долю дрібних бізнесменів, які не маючи можливості отримати позику у великих банках, звертаються до послуг сьоко (комерційних) кредиторів, повідомило АП. Громадськість хвилює не стільки здирництво сучасних японських лихварів, які беруть 40 відсотків за надання кредитів, позичених ними у великих банках під значно менші відсотки, скільки способи, що їх застосовують сьококомпанії для повернення боргів. Місцеві телеканали постійно прокручують відеоролик, як вишибайло лихварної компанії «Нітіей» погрожує боржнику: «Продай свою нирку і ти отримаєш майже 3 млн. єн ($29 000) або ж око за 1 млн. єн ($9 500)». Щоправда, наразі не було повідомлень, що хтось із жертв сьококомпаній продав свій орган, щоб розрахуватися з боргами. Можливо, цього не сталося через те, що в Японії заборонено продаж людських органів.
Однак, мабуть, збирачі боргів таки добре дістали японських бізнесменів, бо, за даними агентства «Кіодо ньюс», 258 боржників подали позов у суд на вітчизняних лихварів, вимагаючи відшкодування за емоційні стреси й залякування. Поліція розпочала розслідувати цю справу.
За даними юридичних експертів, в Японії послугами сучасних комерційних лихварів користується майже мільйон компаній, і кількість бізнесменів, що зазнали словесних образ, а часом і фізичної розправи, перевищує тисячу.
Жертвами лихварства часом стають і поручителі бізнесменів, адже сьококомпанії не вимагають застави від позичальника, якщо той знайде поручителя.