На прес-конференції у вівторок заступник Герпокурора України Микола Обіход заявив, що у зв’язку з «новими обставинами» екс-віце-прем’єру Юлії Тимошенко змінено запобіжний захід, її «взято під варту». Вона утримується на території Києва, передав Інтерфакс-Україна. За словами Обіхода, Ю.Тимошенко була заарештована за звинуваченням у дачі повторного хабаря колишньому прем’єр-міністру Павлу Лазаренкові за статтею 170 частина 3 Карного кодексу. Сума хабаря склала $ 79 млн. 600 тис. Обіход також повідомив, що Тимошенко була заарештована вчора у другій половині дня в приміщенні Генпрокуратури «після ознайомлення з постановою» у присутності свого адвоката. Адвокат, за його словами, член Адвокатської колегії Печерського району. При ухваленні рішення, сказав Обіход, враховувалися такі чинники, як характер злочину, його небезпечність, особистість затримуваного, можливість укритися від слідства.
Варто нагадати, що раніше прес- служба Державної податкової адміністрації України повідомила, що слідчі податкової міліції виявили причетність пані Тимошенко до відмивання коштів і до вивозу їх за межі України. Прес- служба ДПАУ стверджує, як передав Інтерфакс-Україна, що більша частина з $500 млн., які було перераховано на рахунки Павла Лазаренка, поступила як хабар від корпорації ЄЕСУ, президентом якої була Тимошенко, і перечислено фірмою Somoli Enterprisers Limited, засновником і власником якої була сім’я Тимошенків.
До переліку фірм, за інформацією ДПАУ, створених 1995-го року для відмивання тіньових схем, входили також керовані Тимошенками Bassington Ltd., Global Energy International Ltd. Завдяки цим структурам гроші ходили по колу, не потрапляючи ні до постачальників енергоносіїв, ні до бюджету. Прес-служба ДПАУ також висловила здивування тим, що на фоні заяв Тимошенко про боротьбу з ненависним їй режимом і готовність у цій боротьбі «віддати все», останніми місяцями тривав панічний розпродаж власних активів, у тому числі в КАБ «Южкомбанк», який, за інформацією ДПАУ, належав Тимошенко. У понеділок ДПАУ заявила, що слідство стосовно Тимошенко не піддаватиметься політичному тиску, і буде проводитися об’єктивно, професійно й ретельно.
Арешт Юлії Тимошенко щонайменше не виглядає вчасним — швидше, запізнілим. І досить ризикованим. Хоча б iз тієї точки зору, що в сьогоднішній ситуації він може призвести до ще більшого загострення політичної ситуації і до наростання протистояння. Хоча, за нормальною логікою подій, сама пані Тимошенко мала б подбати про докази своєї невинності і вже потім презентувати власну «опозиційну марку» на політичному ринку. Інакше її опозиційність видається сумнівною, з точки зору політичної перспективи, а відтак і союзники Тимошенко та «Батьківщини» досить сильно ризикують. Проте сподівання на те, що обидві сторони у цій справі — влада і опозиція усвідомлюють, чим вони ризикують, можуть не виправдатися.