Текст привітання учасникам Всеукраїнських дитячо-юнацьких сільських спортивних ігор від президента України Леоніда Кучми зачитав прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко. Привітання стало добрим заспівом до напружених баталій, які розгорнулися в Борисполі (чоловічий волейбол), у сусідньому Лебедині (важка атлетика), а також у Переяслав-Хмельницькому (гирьовий та велоспорт), Броварах (вільна та греко-римська боротьба), Калинівці (бокс), Баришівці (жіночий волейбол та легка атлетика). До речі, триразовими обранцями «королеви спорту» стали Петро Кравець та Наталя Пігіда з Київщини. Ніби на замовлення, обоє виграли дистанції 100 та 200 метрів.
Однак у комплексному заліку збірну столичної області - явного фаворита ігор - обійшла команда Херсонщини. Не в останню чергу, завдяки вдалому виступові з веслування на байдарках і каное (медалі в цьому виді спорту окремо розігрувалися в Полтаві). Третє загальне місце в сільської молоді Рівненської області.
Доки майже п'ятитисячна аудиторія спостерігала за яскравим святом відкриття фіналів та показовими виступами, головний арбітр, заслужений тренер України Володимир Боженков сказав автору цих рядків:
- Головна мета нинішніх змагань - серед 15 - 17-річних спортсменів (на всіх етапах ігор, починаючи з регіонів, їх було понад півтора мільйони) знайти майбутніх перспективних кандидатів до національних збірних. Не даремно тут присутні фахівці з усіх 13 вітчизняних училищ олімпійського резерву. Ми визначили десять пріоритетних літніх та три зимові види спорту, з яких має початися відродження фізкультури на селі. Не секрет, що саме звідси наш спорт традиційно черпає основне поповнення. Такі видатні атлети, як Леонід Жаботинський, Володимир Куц, Валерій Борзов, Анатолій Бондарчук, Євген Аржанов починали свій шлях до слави в маленьких населених пунктах, без особливих умов для тренувань.
Ще глибше розуміє цю ситуацію голова Верховної Ради Олександр Мороз: «Доки конкретне КСП не матиме режиму оптимального сприяння, не повірить у свою рентабельність, проблематично зберегти тренерські кадри й саму місцеву спортивну школу. Але треба все зробити, щоб зали, стадіони використовувалися тільки за прямим призначенням, насамперед для дітей».
...Найбільш масово був представлений на іграх-97 футбол. Справжній фестиваль для 500 юних гравців побачили і в Березані, і в Переяславі, і в Щасливому, власна команда якого пробилася цього року до другої ліги майстрів, відновивши добре знайому вболівальникам назву «Борисфен». У головному фіналі між збірними Запорізької та Полтавської областей основний час приніс нульову нічию, а серію післяматчевих 11-метрових влучніше пробили (6:5) юні запоріжці, які приїхали з Оріхівського району. Що ж, аби зазирнути до кожного селища, справді, потрібна програма «Діти України», про що говорила організаторам присутня на змаганнях Людмила Кучма.
А те, що будуть іще на селі смачні пироги, засвідчив красень-торт, який вручили почесним гостям вихованець уманського «Колоса», бронзовий призер Олімпіади-96 з метання молота Олександр Крикун та, на правах господаря, сам творець-кондитер, неодноразовий чемпіон Європи серед ветеранів (штовхання ядра) Михайло Литвиненко. Ну а зимова стадія ігор намічена на початок лютого 1998 року в Карпатах.