Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«За хутором Михайлівським небагато знайшлося б охочих «потузлитися» з НАТО»

31 жовтня, 2003 - 00:00


Думка військових журналістів слугує певним індикатором настроїв в армійському середовищі. Як Україні слід реагувати на будівництво Росією дамби в Керченській протоці? Слово — представникам військових ЗМІ.

Сергій ЧЕРЕВАТИЙ, капітан, військовий тележурналіст, програма «Територія безпеки»:

— Потрібно неухильно дотримуватись законів України та Конституції зокрема. Вміння відстояти суверенітет і територіальну цілісність — це лакмусовий папірець життєздатності держави. Тузла стала найдійовішим доказом необхідності прискорення вступу до Євроатлантичного альянсу. Хотілося б сподіватись, що в травні в Стамбулі, на саміті НАТО, цей прорив відбудеться.

Олександр ЄВЕНКО, майор, військовий журналіст, журнал «Військо України»:

— Правильно, що відразу встановили на Тузлі пости. Я підтримую позицію нашого керівництва. І взагалі, як людина військова готовий в разі потреби особисто виступити на захист України.

Богдан СЕНИК, старший лейтенант, військовий тележурналіст, програма «Нова армія»:

— Події навколо Тузли ще раз засвідчують «добрососєдскоє отношєнiє» Росії до України. Цей рік визначений як Рік Росії в Україні. Може, тому вони впевнені, що ми самі все віддамо?

Зараз потрібно Європі та всьому світу довести, чого ми прагнемо, що можемо за себе постояти. Та й дипломатичний ресурс ще не вичерпаний. Президенти обох країн ще не сказали своє, я сподіваюсь, вирішальне слово.

Наталія РЯБОКОНЬ, старший лейтенант, військовий тележурналіст, програма «Нова армія»:

— Росія мала б попередити про свої наміри, хоча б зважаючи на екологічну безпеку. Впевнена, що згоди треба дійти виключно мирним шляхом. Але не поступатися власною територією. А Росія надала ще один аргумент для тих, хто її не любить.

Дмитро ТИМЧУК, капітан, військовий журналіст, газета «Народна армія»:

— Росія реалізує власні амбіції. Наша провина в тому, що ми вже на 12-му році Незалежності і ще не визначились остаточно в території. Це добра лазівка для Росії, яка, до речі, виступала нашим гарантом під час звільнення від ядерної зброї. Як сказав наш Президент, добрі сусіди так не роблять. Тому в нас є Конституція, і ми маємо захищати свою країну всіма необхідними засобами. Врешті-решт, існують Збройні сили якраз для цього. Залишились би в нас хоча б тактичні ядерні боєприпаси, можливо, і питання наше не стояло б на порядку денному.

Ігор РУДИЧ, майор, військовий тележурналіст, програма «Територія безпеки»:

— Що є Тузла? 12 років ми співробітничаємо, партнерствуємо та інтегруємось з НАТО. Наприкінці цього шляху ми маємо не членство в Альянсі, як Польща, Чехія та Угорщина, а Тузлу! Цей інцидент неможливий щодо названих країн, якби Україна була членом НАТО, за хутором Михайлівським небагато б знайшлося бажаючих «потузлитись» з НАТО. Але «нет худа без добра»! Цей інцидент засвідчив, що ЄЕП, найiмовiрнiше, не відбудеться.

А взагалі, Росії треба визначити, що в них робить голова, а що руки! Якщо Кремль не знає, що там роблять регіони, то це, перш за все, небезпечно для самої Росії і для тих країн, з якими в Росії може бути співробітництво. Так добрі сусіди не роблять.

Ян ІВАНИШИН, спеціально для «Дня»
Газета: