Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Забудова століття»

«Житлову площу» Києва обіцяють збільшити на двадцять мільйонів квадратних метрів
11 жовтня, 2005 - 00:00
ЦІНИ НА ЖИТЛО В СТОЛИЦІ УКРАЇНИ ВЖЕ ОБІГНАЛИ ЦІНИ У ВАРШАВІ ТА СОФІЇ І ТЕПЕР НАБЛИЖАЮТЬСЯ ДО МІЛАНСЬКИХ І БЕРЛІНСЬКИХ. БЕЗСУМНІВНО, НЕ ОСТАННЮ РОЛЬ У ЦІЙ ЕСКАЛАЦІЇ ГРАЄ ТЕ, ЩО СЬОГОДНІ ВАЖКО ЗНАЙТИ НАСТІЛЬКИ Ж НАДІЙНИЙ І ПРИБУТКОВИЙ ВАРІАНТ ВКЛАДАННЯ КОШТІВ / ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Такий висновок зробив Президент України Віктор Ющенко, ознайомившись днями з проектами забудови столиці. Проекти були представлені йому, а також прем'єр-міністру Юрію Єханурову за участю мера Києва Олександра Омельченка. «Київ має близько 50 мільйонів квадратних метрів житлової площі. Якщо взяти й підсумувати в цьому контексті всі нові проекти, ці проекти дають іще одну третину Києва. На 20 із зайвим мільйонів квадратних метрів збільшиться житловий масив Києва», — цитує Президента Інтерфакс-Україна.

В. Ющенко підкреслив, що метою презентації була демонстрація бачення концепції розвитку Києва на найближчі п'ять-десять років. «При цьому ми говоримо про ту концепцію, яка могла б бути хорошим прикладом відповіді для киян, як вирішити ключові проблеми міста, — заявив Президент. — Сьогодні прокладена хороша концептуальна дорога містобудування Києва на найближчі роки. Це буде цікавий Київ, цікавий проект, і я впевнений, що наші нащадки будуть вдячні за цю роботу». Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров зазначив, що реалізація нових проектів дасть десятки тисяч нових робочих місць.

За словами Президента, значна частина нових житлових територій з'явиться за рахунок близько семи тисяч гектарів промзон, таких, як завод «Арсенал». Іще п'ять тисяч гектарів сподіваються отримати за рахунок ревізії раціонального використання площі, яка сьогодні перебуває в підзвітності Міністерства оборони. Всі інші території — це території нового освоєння.

Президент розповів, що в листопаді на схилах, прилеглих до парку Слави, планується посадити 8—10 тис. кущів калини: «Це проект пам'ятника-парку-музею жертвам Голодомору 1932—1933 років. Я впевнений, що це найперший обов'язок влади — вшанувати пам'ять наших дідів, батьків, прадідів».

Віктор Ющенко також пообіцяв, що у Києві з'явиться парк української історії. «Ми говоримо про створення парку в районі Ботанічного саду, Видубицького монастиря, де буде представлена наша історія — починаючи від трипільської історії й закінчуючи сьогоденням», — заявив В. Ющенко. За його словами, цьому проекту вже 5 років, але він «багато разів перебудовувався».

З проханням прокоментувати всі ці «плани громади» «День» звернувся до першого заступника голови Союзу архітекторів Юрія ХУДЯКОВА:

— Взагалі проблема розвитку Києва, як міста, дуже багатогранна. І те, що Президент зацікавився нею, — прекрасно. І це сталося вперше, оскільки у попередні роки влада як в особі президента, так і в особі міністрів або народних депутатів, приділяла проблемам столиці мало уваги. Тобто радує вже лише те, що Президент бере участь у розв'язанні проблеми. Києву, Україні й працюючим людям піде на користь такий моніторинг.

Що ж до окремих об'єктів, то по кожному з них потрібно приймати окреме рішення — з розглядом, з обговоренням, з урахуванням думки фахівців. У Європі на одну людину припадає до 35 квадратних метрів площі, нам треба прагнути хоча б до 25. Так, у нас є резерви — це промислові зони й зони військових об'єктів. Але при цьому Київ досить щільно забудований, тому все ж дуже складно буде знайти в ньому ще 20 мільйонів квадратних метрів. Не хотілося б, щоб ущільнення проводилося за рахунок зелених зон. До того ж я побоююся, що воно не вирішить житлової проблеми простих громадян.

Вiкторiя ГЕРАСИМЧУК, «День»
Газета: