Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Захід не зрозумів, що у нас за опозиція

5 квітня, 2001 - 00:00

У Вашингтоні завершився форум «ЄС-США-Канада: політика щодо України», організований міжнародним інститутом «Схід— Захід». Україну на форумi представляли представники і влади — секретар РНБОУ Євген Марчук, представники адміністрації Президента, дипломати, і опозиції — зокрема, народний депутат Олександр Мороз.

«І представники Євросоюзу, і представники Америки, і Канади» заявили, що занепокоєні внутрішніми проблемами України, — сказав Євген Марчук, коментуючи результати конференції українському телебаченню. Тональність, за його словами, була наступною — Україна сама повинна вирішувати свої проблеми, але Захід може й буде їй допомагати.

Представники опозиції, за словами секретаря РНБОУ, були незрозумілими учасникам форуму від Євросоюзу, США і Канади. Поставало навіть питання: «а що таке у нас опозиція?»

Як повідомив Марчук, на форумі різкій критиці були піддані показники економічного та соціального розвитку, якого досягла Україна на сьогоднішній момент, вказувалося на недостатній поступ структурної перебудови економіки, проблеми із забезпеченням свобод людини.

Разом із тим, за словами секретаря РНБОУ, «цікавим є твердження генерального секретаря із зовнішніх відносин Євросоюзу, що коли Україна доведе наявність суттєвого прогресу в створенні передумов для її вступу до ЄС, таке запрошення буде їй негайно направлене».

«Головним результатом форуму є те, що в критично важливий для українських реформ момент увагу урядів євроатлантичної спільноти було привернуто до необхідності впровадження чіткого стратегічного курсу щодо України, який відповідатиме інтересам нашої держави», — сказано в повідомленні МЗС України з цього приводу.

До речі, пропозиції до уряду США щодо політики стосовно України вже надходять. Фонд «Херітідж», наприклад, пропонує проголосити заяву президента, в якій би наголошувалося на стратегічній важливості України, переоцінити та перенацілити допомогу США у світлі сучасної кризи, розширювати співробітництво НАТО з українськими військовими, співробітництво з Україною у промисловій галузі. Від України залежатиме, чи поширить Росія свій вплив для досягнення регіональної гегемонії, а також на карту поставлені безпека США і їх союзників, таких як Польща та Туреччина, — сказано в статті одного з працівників фонду «Херітідж». Тож адміністрація Буша повинна діяти швидко та рішуче.

Інф. «Дня»
Газета: