Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Захисники закону вимагають захисту

21 березня, 2001 - 00:00

Близько 5-ти тисяч представників правоохоронних органів України з 11 областей країни пікетували вчора Верховну Раду (на фото) «з метою висловлення свого ставлення до подій 9 березня поточного року», а також з вимогою повернення пільг працівникам міліції і підвищення заробітної плати. Як заявив агентству Інтерфакс-Україна голова Ради ветеранів МВС України Віктор Малишев, пікетуючі просили парламентаріїв розібратися «в тих безчинствах, які відбувалися 9 березня біля пам’ятника Шевченку», і вимагали покарати винних. В.Малишев також висловив надію, що Верховна Рада вживе заходів, щоб її лідери, керівники фракцій і депутати «не стояли на чолі так званих мирних демонстрацій, які будуть бити міліцію». «Ми охороняємо порядок і безпеку в країні, країна повинна захищати нас і платити за ту працю, яку ми виконуємо», — вважає він.

На прохання учасників акції парламентарії надали слово представнику від мітингуючих генерал-лейтенанту міліції Петру Михайленку. Він, зокрема, заявив з парламентської трибуни, що ветерани органів внутрішніх справ обурені поведінкою керівників опозиції під час акції 9 березня в Києві, пiд час якої, з його слів, отримали важке поранення 59 працівників органів внутрішніх справ. Михайленко також заявив, що співробітники міліції в ході даних акцій виявили максимум витримки і не допустили кровопролиття. Однак, з його слів, як завжди, міліцію хочуть звинуватити в тому, що трапилося, залишивши в тіні справжнiх організаторів і учасників масового безладдя.

У ході свого виступу представник демонстрантів вказав на недостатнє фінансування органів внутрішніх справ. З його слів, співробітники міліції отримують найнижчу зарплату серед силових міністерств і відомств. Генерал- лейтенант міліції також повідомив, що в минулому році при виконанні службових обов’язків загинули 54 і отримали поранення 356 працівників органів внутрішніх справ.

Від імені ветеранів органів внутрішніх справ Михайленко закликав Верховну Раду дати змістовну оцінку діям народних депутатів, які 9 березня підбурювали натовп до нападів на співробітників міліції, доручити відповідним юридичним установам вирішити питання щодо правомірності існування таких формувань, як УНА-УНСО. Крім цього, ветерани вимагають зобов’язати уряд виконати ст. 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2000 рік» в частині компенсації витрат особового складу і пенсіонерам органів внутрішніх справ за втрачені державні соціальні гарантії.

Дивний «збіг» у часі пікетування міліціонерів і чуток про звільнення Ю. Кравченка з посади міністра внутрішніх справ не міг не викликати припущень про те, що пікет працівників міліції було організовано з метою підтримки Кравченка.

У той же час начальник Центру громадських зв’язків ГУ МВС у Києві Олександр Зарубицький повністю виключив причетність будь-яких політичних сил до організації пікетування Верховної Ради ветеранськими організаціями міліції, а також родичами і членами сімей міліціонерів. Як заявив О.Зарубицький, «акцію було проведено з ініціативи ветеранських організацій, а аж ніяк не руками політиків, які вирішили поглибити політичну кризу в Україні». На його думку, вимоги пікетуючих «природні» через низьку зарплату міліціонерів, «яку вони змушені витрачати на оплату житла та інші соціальні потреби». «Чашу їхнього терпіння переповнили заяви деяких політиків, депутатів і політично ангажованих ЗМІ з приводу оцінки подій 9 березня і ролі міліції в даних подіях», — сказав начальник ЦГЗ.

Наталія ТРОФІМОВА, «День»
Газета: