Учора в конференц-залі Верховної Ради України відбулося засідання «круглого столу» на тему «Захист прав людини в Україні на сучасному етапі: проблеми й перспективи», приурочене до третьої річниці заснування інституту омбудсману в країні. Орієнтуючись на досвід західних країн, зокрема, на Швецію, де вперше у світі з’явився iнститут омбудсману, українська інституція за нетривалий час зміцніла, що підтвердило курс держави на демократію. За цей час в українського омбудсману попросило допомоги понад 100 тис. людей.
У своїй доповiдi Ніна Карпачова наголосила на необхідності розробити ефективні механізми захисту прав людини в Україні. На жаль, таких механізмів, за словами омбудсману, всупереч демократичному законодавству у сфері прав людини немає. Як підтвердження своїх слів пані Карпачова навела приклад подій у Києві 9 березня, які, за її словами, призвели до загострення політичної ситуації. Разом із тим, Н.Карпачова висловила переконання, що діалог між владою й опозицією в Україні розпочався, зазначивши, що такий діалог певною мірою було розпочато інститутом омбудсману.
На «круглому столі» було зроблено акцент на тому, що в Україні спостерігаються часті випадки порушення законності під час слідства. За словами Ніни Карпачової, бюджетом країни навіть не передбачається виділення коштів для харчування затриманих. Міністр соціальної політики й праці Іван Сахань, який взяв участь у засіданні «круглого столу», повідомив, що в Україні близько 6 млн. людей несвоєчасно отримують заробітну плату. За його словами, минулого року уряду вдалося зменшити заборгованість із зарплати на 1,5 млрд. грн., однак ця проблема все ще залишається актуальною.