Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Замість гральних автоматів — книжки

У Львові відкрили книгарню імені Богдана-Ігоря Антонича
30 липня, 2010 - 00:00
ФОТО ПАВЛА ПАЛАМАРЧУКА

Новий книжковий магазин відкрився на вул. Бандери, 33 — у колишньому приміщенні салону гральних автоматів. Як повідомили «Дню» у міській раді, приміщення передано в оренду способом некомерційного конкурсу з умовою, що цільовим його призначенням буде торгівля тільки українськими книжками та журналами.

«В Україні маємо не надто добру тенденцію щодо українських книгарень, тому повинні показувати позитивний приклад і замість салону гральних автоматів відкривати книгарню. Вважаю, наш приклад мають наслідувати мери інших міст», — сказав під час урочистого відкриття міський голова Львова Андрій Садовий і додав, що це тільки перша ластівка, бо вже незабаром у місті з’являться ще кілька книжкових крамниць.

Оглянути книжкові стенди прийшли ректор Національного університету ім. Івана Франка Іван Вакарчук та ціла когорта лауреатів Національної премії ім. Тараса Шевченка: львівські письменники — Роман Іваничук, Роман Лубківський та Ігор Калинець і гості з Києва — Михайло Слабошпицький та Марія Матіос.

«Влада, як казав класик, любить ходити на кривих ногах, — нагадала присутнім у книгарні львів’янам Марія Матіос. — Приємно, що є представники влади, які ходять рівненько — сприяють тому, щоби відкривали книгарні». А поет і громадський діяч Ігор Калинець похвалив місце розташування нової книжкової крамниці: «Тут поблизу гуманітарна гімназія і Національний університет «Львівська політехніка». Отож книгарня — на своєму місці».

На полицях журналіст «Дня» зауважила як класичну літературу, так і твори сучасних авторів. До каси відразу ж вишикувалася черга. За словами продавця Марії Крутень, найбільший попит у перший день роботи крамниці мале повне зібрання творів Антонича.

Нагадаємо, що у жовтні 2009-го виповнилося 100 років від дня народження Богдана-Ігоря Антонича (1909—1937). У рамках відзначення ювілею поета у львівських бібліотеках відбувалися тематичні вечори, усні журнали, літературні читання, книжкові виставки, театр імені Леся Курбаса представив поетичну інсталяцію «Формула екстази» за мотивами творів Антонича, а у селі Бортятин, що у Мостиському районі на Львівщині, де жили й поховані батьки Антонича, відкрили Музей-садибу поета. За фінансової підтримки Львівської міської ради видавництва «Літопис» та «Піраміда» видали повне зібрання творів Антонича та збірку «Ротації. Книга лева». У серпні ж стануть відомі фіналісти конкурсу на кращий проект пам’ятника поетові — його оберуть із 38-ми пропозицій.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: