Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЗАПИТАННЯ «Дня»

Якими можуть бути економічні наслідки перших призначень у виконавчій владі?
26 січня, 2005 - 00:00

Анатолій КІНАХ , президент УСПП:

— Необхідно, щоб новопризначені члени уряду у своїй роботі керувалися принципом пріоритетності інтересів держави над особистими й виходили з необхідності підтвердження колосального кредиту довіри населення. Мільйони наших співвітчизників чекають від новопризначеної влади високих моральних і соціально-економічних результатів. Якщо політика новопризначених керівників відповідатиме вищезазначеним основам, вона здобуде підтримку Партії промисловців і підприємців України. В інших умовах з нашого боку слід чекати конструктивної критики та рішучих дій. Я не виключаю труднощів при затвердженні Верховною Радою кандидатури прем’єр-міністра України. Сподіваюся, що під час цього процесу, як і запевняв Президент України Віктор Ющенко, в парламенті не гулятимуть гроші, й державні інтереси переможуть усі інші мотиви.

Андрій ОНІСТРАТ , керуючий Київською обласною дирекцією «Укрсоцбанку»:

— Юлія Тимошенко чи не єдиний політик, який готовий і може з першого дня розпочати роботу над прибутковою частиною бюджету та над уніфікацією й упорядкуванням сплати податків до скарбниці. Сам по собі цей факт свідчить про те, що цей рік буде складним для Президента Віктора Ющенка, особливо в наповненні бюджету. Але моє внутрішнє відчуття таке, що новий уряд із цим завданням впорається саме завдяки якостям Тимошенко. Я вважаю, що вона досить сильна й жорстка людина, щоб виконати декларовані принципи й норми, а з другого боку, в неї досить знань для цього, бо вона вже працювала й віце-прем’єром у Кабінеті Ющенка, й раніше — в бізнесі, щоб розпочати роботу з першого дня, як вона це декларує. Є ще проблема рівного ставлення до всіх підприємницьких структур, незалежно від того, яка в них була позиція під час помаранчевої революції. Але, гадаю, це визначатиме не Тимошенко. Я думаю, цим займатиметься Ющенко. З погляду банків, стабільність у економіці, на яку ми сподіваємося з приходом Ющенка та його призначенців, чинник благотворний. У країні є декілька банків, які недоплачують податки. Сподіваюся, тепер і до них дійде черга...

Геннадій МЕДВЕДЄВ , співзасновник мережі ресторанів «Світова карта»:

— Наші очікування від нового прем’єра — це поліпшення умов для розвитку середнього бізнесу в Україні, велика прозорість діяльності уряду, зниження корупції в органах влади. Ці очікування цілком виправдані, оскільки новий Президент неодноразово говорив про створення уряду народної довіри. Крім того, бізнес-кола чекають від оновлених органів виконавчої влади створення умов для чесної конкуренції на ринку, проведення політики невтручання держави в приватний бізнес, виконання функцій його регулювання.

Ігор КИРИЛЛОВ , підприємець:

— Я як бізнесмен завжди сподіваюсь на краще, а розраховую на гірше. Ми готові до того, що події розгортатимуться досить складно, але разом із тим вважаємо, що будуть поліпшення. В. о. прем’єр-міністра — людина з досвідом і знаннями. Усе питання в тому, яким чином вони зараз реалізовуватимуться в рамках політики Президента. У мене особисто запитань більше, ніж відповідей.

Підготував Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: