Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Повідомлення про помилку

Невозможно создать файл.

ЗАПИТАННЯ «Дня»

Чи боїтеся ви літати літаком?
15 листопада, 2001 - 00:00

Ще не встигли провідні авіакомпанії світу подолати кризу після терактів 11 вересня, як по престижу цивільної авіації було нанесено новий удар. За даними експертів, загальні втрати авіакомпаній внаслідок катастрофи американського літака А-300, що трапилася в понеділок, склали близько $25 млрд. Як повідомляє BBC, представники Асоціації Авіаційного Транспорту США звернулися до Державної казни з проханням знизити обсяги виплат авіакомпаній до бюджету країни на $2,4 млрд. Нагадаємо, що Держказна США вже надала $15 млрд. для підтримки авіакомпаній.

Світлана ГАВРИЛЕНКО, начальник загального відділу Авіаційного страхового бюро України:

— У світлі останніх подій у світі, чесно кажучи, я побоююся користуватися послугами авіатранспорту. Як говориться, тихіше їдеш — далі будеш. Особливо, стосовно польотів за кордон. Краще — поїздом або теплоходом. Правда, в межах нашої країни і СНД я літаю літаками спокійно. Я переконана, що ніяких «сюрпризів» у нас чекати не варто. Якщо ж доведеться летіти за кордон, то я скористаюся послугами національних авіакомпаній. Мені здається, що так буде безпечніше.

Віталій БАБАК, ректор Національного авіаційного Університету:

— Звичайно ж ні. Цивільна авіація й авіація взагалі — один з найбезпечніших видів транспорту. Згідно зi статистикою, за всю історію цивільної авіації (до речі, через два роки їй буде 100 років), в будь-який проміжок часу, в будь-якому ракурсі авіація була одним з найбезпечніших видів транспорту. Просто цього року, на жаль, так склалися обставини. Спочатку — 11 вересня, потім — катастрофа А-300. Але це не тенденція, а швидше виняток. Справа в тому, що літак — це все рівно залізо, яке має властивість «стомлюватися». І в будь- якому випадку, все, що робить людина, — не ідеально. Коли їдеш автомобілем і виникає та або інша поломка, можна з’їхати на узбіччя. А що робити в літаку?! Проте авіація — один з тих видів транспорту, в якому найбільш жорсткі правила експлуатації і виробництва. Згодом ці правила і вимоги стають більш жорсткими. Тому боятися тут нічого. Якщо боятися, то можна й не народжуватися.

Андрій ОРЛОВ, заступник генерального директора з комерційної діяльності авіакомпанії «Аеросвіт»:

— Знаєте, нормальна людина, підіймаючись у повітря, переживає якісь відчуття. Частка страху, звичайно, присутня. З одного боку, це небезпечно, з іншого — повітряний транспорт, наприклад, в порівнянні з кількістю собак, що гинуть під колесами автомобілів, — найбезпечніший. Виходячи із заходів, яких зараз вживають і завжди вживали для забезпечення контролю й безпеки авіаперевезень у всьому світі, та й у нас, можна стверджувати, що послуги авіатранспорту цілком безпечні. Коли ви, наприклад, чули про авіатеракти в межах СНД? Я, чесно кажучи, не чув. Захоплювати захоплювали, але захоплювали не тільки літаки. 11 вересня в США, на мій погляд, діяла група ненормальних людей. Але я не боюся таких випадків і, якби мені довелося летіти у відрядження в Америку, я неодмінно полетів би літаком. Хоча, напевно, приємно погойдатися тиждень на океанських хвилях.

ДО РЕЧІ

У Збройних силах України з’явився санітарно-транспортний літак, створений на базі Ан-26. Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство оборони, літак створено з ініціативи і при безпосередній підтримці головнокомандуючого Військово-повітряних сил України Віктора Стрельникова. Лiтак може взяти на борт 5 пацієнтів. Одне місце, у разі необхідності, пристосовується для надання інтенсивної терапії або ж під операційну, завдяки чому термінові операції можна проводити навіть у повітрі.

Підготував В’ячеслав ДАРПІНЯНЦ, «День»
Газета: