Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Зась обіймам на робочому місці

9 червня, 2000 - 00:00

Європейська Комісія ухвалила директиву, яка забороняє сексуальні домагання на робочих місцях у країнах Євросоюзу. Згідно із дослідженням, проведеним торік на замовлення комісії, в країнах-членах ЄС від 40 до 50 відсотків жінок, які працюють в різноманітних офісах, зазнавали «небажаних сексуальних пропозицій». Водночас автори дослідження наголошують, що цей феномен ще слабо вивчений у цих країнах. Комісар ЄС у справах зайнятості та соціального забезпечення Анна Діамантопулу, яка за свого студентства теж була об’єктом небажаних залицянь, схоже, непогано обізнана з проблемою. Вона, зокрема, зазначила, що суб’єктами сексуального домагання на робочих місцях є як представники слабкої, так і сильної статі. Перші становили 35 відсотків, а другі — відповідно, 10 відсотків.

Діамантопулу наголосила, що вперше після подібної директиви 24-річної давності Євросоюз чітко визначає, що таке «сексуальне домагання». Це — дискримінація на грунті статевих взаємин на робочому місці, за обставин, коли принижується гідність людини чи створюється атмосфера залякування, коли об’єкт домагання відмовляється підкоритися. Вона також вважає, що після ухвалення Європарламентом та країнами-членами ЄС директива сприятиме захисту працівників обох статей, які скаржаться на дискримінацію. Одночасно буде визнано право жінок повертатися на роботу після декретної відпустки.

Щоправда директива не визначає терміну покарання. Це справа країн-членів ЄС, які повинні за три роки впровадити це правопорушення у свої національні кримінальні кодекси. На сьогодні лише законодавство Франції та Бельгії переслідує за сексуальні домагання.

Микола СІРУК, «День»
Газета: