Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Заслужений сенсей на прізвище Близнюк

12 липня, 1997 - 00:00

Не так часто присуджують звання заслуженого тренера країни фахівцям із східних бойових мистецтв. У один з останніх тижнів цей "виняток із правил" відвідав провідного майстра стилю "кіокушин", киянина Станіслава Близнюка. Єдиного у нашій країні, хто має в цьому виді єдиноборств чорний пояс і четвертий дан.

Познайомилися ми трохи більше як чотири роки тому на відкритті в Дніпровському районі Києва спеціалізованого залу (хонбу) для занять кіокушин-карате. Добре пам'ятаю святкову, наповнену таємничою японською екзотикою атмосферу, що панувала того весняного дня: білосніжні кімоно, чіткі синхронні рухи учасників показових виступів.

Завдяки зусиллям Станіслава та його соратника - володаря чорного поясу третього дана Євгена Гнутова, у Києві було також відкрито клуб кіокушин-карате "Комбліс", філії котрого пізніше з'явилися й в інших містах України. Вихованці Близнюка впевнено заявили про себе на міжнародній арені: не один рік ходять у призерах чемпіонатів Європи, досить успішно виступають у елітарному відкритому чемпіонаті Японії. До речі, свої титули сенсей Близнюк отримав на батьківщині цього стилю - в Японії, добре знав самого його засновника Масутацу Аяму.

Вручаючи Станіславу Близнюку посвідчення заслуженого тренера України, перший заступник голови Держспорткомітету України Анатолій Домашенко відзначив особисті спортивні заслуги майстра, а особливо - його внесок у справу виховання підлітків. Бо ні для кого не секрет, що схожими на свого наставника мріють стати сотні хлопчаків та дівчаток. І не лише загартувати свій дух, набратися сил та здоров'я, а й навчитися давати відсіч брутальності та нахабності, яких, на жаль, так багато в нашому нестабільному житті.

Юрій ЩЕРБАК
Газета: