Як і очікувалося, з’їзд Республіканської партії в Сент-Полі, штат Мінесота, не став таким же пишним заходом, як проведений минулого тижня в Денвері з’їзд Демократичної партії. Цьому перешкодив ураган Густав. Проте ця подія важлива за декількома обставинами. По-перше, в Сент-Полі вперше перед американцями з’явилася маловідома в країні 44-річна губернаторка штату Аляска Сара Пейлін, яку сенатор штату Арізона Джон Маккейн взяв собі в партнери в боротьбі за президентське крісло. По-друге, багато хто чекає, як відповість на критику демократів і свого суперника сенатора від штату Іллінойс Барака Обами претендент від Республіканської адміністрації, якому 29 серпня виповнилося 72 роки.
Як відомо, демократи звинувачують нинішню адміністрацію Білого дому в усіх гріхах і постійно заявляють, що обрання Маккейна означатиме третій термін Буша. Окрім того, зараз об’єктом для критики стала Сара Пейлін, яка дала офіційну згоду стати кандидатом на посаду віце-президента США від Республіканської партії. Зрозуміло, що всі газети почали писати про неї і розкопувати різні історії та говорити про її недосвідченість. Приводом для критики став факт, який став щойно відомим, про те, що її 17-річна дочка Брістол вагітна.
У своєму виступі Пейлін говорила про свою родину, включаючи старшого сина, який відправляється служити до Іраку, і молодшого сина, який страждає на синдром Дауна. Пейлін, мати п’ятьох дітей, зробила акцент на тому, що є звичайним представником невеликого міста, а не входить до «вашингтонської еліти».
Відповідаючи на критику, вона заявила ось що: «Я не збираюся до Вашингтона, щоб заслужити добру думку у преси. Я маю намір у Вашингтоні служити людям цієї країни. Американці чекають, що ми підемо до Вашингтона для доброї справи, а не для того, щоб змішатися з «правильними» людьми».
Пейлін також обрушилася з різкою критикою на кандидата на посаду президента від демократів Барака Обаму, звинувативши його в тому, що він багато говорить про необхідність змін, але не робить відповідних кроків. «У політиці є певні кандидати, які використовують ідею змін для просування власної кар’єри. А є такі, як Джон Маккейн, які використовують свою кар’єру для просування ідеї змін. Наш кандидат не біжить із Вашингтонським стадом. Він — людина, яка повинна там слугувати своїй країні, а не лише своїй партії», — сказала вона.
Пейлін заявила, що Обама — людина, яка може виголосити всю промову про війни, які Америка веде, і ніколи не використовувати слово «перемога» окрім тих випадків, коли він говорить про свою власну кампанію. Вона вважає, що в 47-річного сенатора від штату Іллінойс немає плану розвитку країни, а лише заяви на зразок повороту рік і зцілення планети. За її словами, у разі приходу Обами до влади на американців чекає поголовне підвищення податків і зростання державних видатків. Зі свого боку, вона пообіцяла, що в разі приходу до влади буде другом для всіх американців і захисником їх у Білому домі.
Пейлін також зробила заявку на те, що розбирається в питаннях енергетики. Вона заявила, що США не можна дозволити стати заручником поставок енергоресурсів з-за кордону. «З Росією, яка бажає управляти життєво важливим трубопроводом на Кавказі, і розділити та залякати наших європейських союзників при використанні енергії як зброї, ми не можемо залишити нас у владі іноземних постачальників. Ми потребуємо американських ресурсів енергії, отриманих завдяки американській винахідливості і зроблених американськими робітниками», — зазначила Пейлін. У той же час, вона звернула увагу на те, що, окрім красивих промов, претендент на посаду глави не запропонував подібного закону чи реформи, перебуваючи в Сенаті.
За її словами, у разі обрання, починаючи з січня адміністрація Маккейна-Пейлін має намір будувати більше нафтопроводів, заводи на чистій енергії, створювати робочі місця на чистому вугіллі, більше використовувати енергію сонця, вітру, а також інші джерела альтернативної енергії.
Проте претендентці на пост віце-президента необхідно до 4 листопада самій переконати американців у тому, що вона спроможна в разі потреби підмінити Маккейна, зрозуміло, якщо він буде обраний на посаду глави Білого дому. Про це сказав українським журналістам відомий американський політичний експерт Альберт Ейзеле під час 45-хвилинної відеоконференції з місця проведення Національного з’їзду Республіканської партії. Фундатор і багаторічний редактор газети The Hill, яка з 1994 року висвітлює діяльність Конгресу, признався, що з’їзд Демократичної партії в Денвері було чудово проведено. І саме цим, за його словами, пояснюється те, що рейтинг Обами в останні два дні виріс на три відсотка. Як вважає Ейзеле, подібним чином після з’їзду республіканців потрібно чекати зростання рейтингу Маккейна. Американський експерт визнав, що не дуже покладається на опитування громадської думки, оскільки вона не відображає точно, як проголосують американські виборці в момент голосування.
На думку Ейзеле, Маккейн має шанси виграти на виборах, якщо йому вдасться переконати незалежних виборців. Сам експерт вважає, що американці повинні дивитися, хто з кандидатів має перевірений послужний список, що він зробив для країни до моменту обрання на посаду президента. Незаперечним достоїнством Маккейна якраз є його досвід у питаннях зовнішньої політики та безпеки. Ейзел вважає, що питання зовнішньої політики не скидатимуться з рахунків під час цієї виборчої кампанії. Адже незалежно від того, хто переможе, США доведеться вирішувати, що робити з Іраком, як виводити звідти війська, — зазначив американський експерт. На його думку, у разі перемоги Маккейна він запропонує Джо Ліберману посісти посаду державного секретаря.