Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Жан-Поль ВЕЗІАН: подібні ситуації надалі не повторюватимуться

20 липня, 2007 - 00:00

Чому українські діти мусили танцювати три години під французьким посольством, аби отримати візи? Які уроки винесли з цього випадку в посольстві Франції та якою мірою спростить отримання віз новий спрощений режим? Про це — «Дню» в ексклюзивному інтерв’ю Надзвичайного i Повноважного Посла Франції в Україні Жан-Поля ВЕЗІАНА.

— Охоче відповім на питання, які ви ставите з метою порозуміння. Ми мусили би, набагато раніше, ніж переддень від’їзду, що був запланований на 4 липня, повідомити організаторів поїздки про питання, які виникли стосовно частини групи. Це не було зроблено, я шкодую з цього факту і пояснюю його значним тиском, який походить від великої кількості звертань по візи в цю пору року і не дозволяє нам працювати настільки мобільно, як би ми цього бажали.

— Пане посол, чи йдеться про якісь технічні проблеми або ж про персональну відповідальність когось?

— Мова може йти лише про відповідальність Посла. Знаходячись на чолі дипломатичної місії, він є відповідальним за все, тим більш, коли щось відбувається не так, як слід. Зауважу, що «концерти» подібні до того, що відбувся перед посольством, мали також місце і перед іншими консульствами. Я не схвалюю таке використання дітей. Хочу, зрештою, скористатися нагодою, аби висловити два спростування у відповідь на газетні публікації щодо цього випадку: по-перше, я не висловлював своєї роздратованості музиками з тієї простої причини, що був відсутнім у посольстві; по-друге, я не отримував дзвінків із МЗС з проханням видати візи. Видача віз усім членам групи, яка мала місце в другій половині дня, була наслідком рішення, що було ухвалено посольством, і лише ним.

— Які уроки зробило французьке посольство з цього випадку, щоб подібні історії надалі не повторювалися?

— Урок наступний: необхідно збільшувати можливості по обробці документів візовою службою шляхом покращення робочих приміщень та збільшення кількості віконець. Подібні ситуації надалі не повторюватимуться. Я маю в своєму розпорядженні кошти для проведення необхідних робіт, залишається отримати дозвіл з боку Генеральної дирекції іноземних представництв (ГДІП) та Київської мерії на початок цих робіт по внутрішньому переплануванню наших приміщень. Водночас, якщо цей дозвіл не надійде найближчими днями, я буду змушений відмовитися від цих коштів (згідно бюджетної процедури, вони мусять бути використані до кінця 2007 року), і згадані роботи не зможуть відбутися.

— Чи можна очікувати, що введення спрощеного візового режиму насправді полегшить українцям процедуру отримання віз?

— Саме українським органам влади, в контакті з Європейською комісією, належить виступати з повідомленнями щодо цього питання. Не може кожне з 27 посольств країн-членів Євросоюзу в Україні робити це у власний спосіб. Це питання має вельми технічний характер. Для запровадження в дію нового візового режиму необхідно, аби відносини Румунії і Болгарії були гармонізовані з відносинами, які мають з Україною решта країн- членів ЄС. Чи вам було відомо про це? Якщо хтось вважає, що спрощення візового режиму позбавляє необхідності подавати належно складене прохання про надання візи, це є також прикладом інформації, яка не зовсім відповідає дійсності. Необхідно дочекатися, аби, в належний термін, українське МЗС і Європейська комісія дуже чітко і детально сказали про те, які саме зміни відбудуться.

Микола СІРУК, «День»
Газета: